Gmina Kalwaria Zebrzydowska przekazała plac budowy pod skatepark. Obiekt za kwotę 762 tysiące powstani
Powstaje skatepark w Kalwarii. Gmina przekazała plac budowy

Gmina Kalwaria Zebrzydowska przekazała plac budowy pod skatepark. Obiekt za kwotę 762 tysiące powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie "Orlika". Ma być oddany do użytku w listopadzie tego roku.

Dobra wiadomość dla czekających na tą inwestycję. Gmina Kalwaria Zebrzydowska przekazała plac budowy skateparku. Zakres robót obejmuje splanowanie części terenu przewidzianego pod inwestycję, wykonanie płyty żelbetowej wraz z przeszkodami skateparku, utwardzenie terenu w formie ciągów pieszych a także montaż lamp hybrydowych  

Inwestycję będzie realizowała firma TECHRAMPS Sp. z o. o, która specjalizuje się w budowie tego typu obiektów. Wartość robót budowlanych według umowy wynosi 762 tysiące złotych. Obiekt powstanie w  w bezpośrednim sąsiedztwie kalwaryjskiego „Orlika”, tym samym będzie miał okazję by stać się miejscem, gdzie dzieci i młodzież w jednym miejscu będą mogły aktywnie spędzać wolny czas.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2015 roku  grupa mieszkańców  na ręce burmistrza Augustyna Ormantego złożyła wniosek  o budowę w Kalwarii Zebrzydowskiej takiego skateparku.  Inicjatorzy, czyli Piotr Błachut i Krzysztof Oleksy, członkowie Zarządów Osiedli nr 1 i 2 w Kalwarii Zebrzydowskie.. Inicjatorzy dołączyli listę poparcia, zbierając około 350 podpisów. Od samego początku ich inicjatywa zyskała poparcie włodarza. gminy.

W marcu 2016 roku, w zaledwie po trzech miesiąc od złożenia wniosku o budowę obiektu,  rozpoczął się etap projektowania, rozpoczęto prace nad opracowaniem dokumentacji oraz prowadzono sprawy związane z uzyskaniem pozwoleniem  na budowę, przygotowano projekt budowlano-wykonawczy. W następstwie czego wykonano: projekt budowlany, kosztorys inwestorski, przedmiar robót, specyfikacje techniczną.

Burmistrz  przygotowując projekt budżetu gminy na 2017 rok wpisał jako zadanie inwestycyjne pozycję budowy skateparku, jednak w kolejnych latach ogłoszony przetarg przewyższał kwotę jaka została zabezpieczona  na ten cel, tak też było w czerwcu tego roku, dlatego włodarz zwrócił się do radnych celem zaopiniowania i przeznaczenia dodatkowych środków na wspomnianą inwestycję. Pomysł zyskał akceptacje i tym sposobem zapalono zielone światło do budowy obiektu.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Jonasz 2019-08-20 12:49
Lepiej by podratowali orlika (naciągnąć siatkę za bramkę od strony krzaków ) wymienić nawierzchnię i zrobić furtki żeby nie było trzeba latać przez dziurę w płocie po piłkę .
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.