Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie biorąc pod uwagę fatalną sytuację dla wędkarzy po spuszcz
Zarządca Jeziora Mucharskiego robi kolejny ukłon w stronę wędkarzy

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie biorąc pod uwagę fatalną sytuację dla wędkarzy po spuszczeniu wody z Jeziora Mucharskiego, postanowił po raz kolejny chociaż w  jakimś stopniu wynagrodzić kłopoty tym, którzy lubią "moczyć kija".

Jak już informowaliśmy, na dnie Jeziora Mucharskiego po spuszczeniu wody można znaleźć śnięte  ryby, padlinę, śmieci i jeden wielki smród. Wszystko to związane jest z pracami budowlanymi zabezpieczającymi powstałe osuwiska. Mieszkańcom tych okolic puszczają nerwy i mają już tego dosyć: brak jakichkolwiek miejsc wypoczynku i kąpielisk,  zamknięta korona zapory a do tego niedziałająca elektrownia.

Zobacz: "To nie zbiornik, to zagnojone bajoro". Mieszkańcom okolic Jeziora Mucharskiego puszczają nerwy

Powodów do zadowolenia nie maja również wędkarze: niedawno na łowisku Świnna Poręba wprowadzono ograniczenia amatorskiego połowu ryb w okolicach tzw. cofki do mostu kolejowego w Tarnawie Dolnej związanych z tarliskiem ryb. W innych częściach sztucznego jeziora ryb jest mało zaś ulubione miejsca wyschły i za bardzo nie ma gdzie łowić...

Jak poinformowała nas Magdalena Gala, rzecznik prasowy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, zarządca postanowił chociaż w  jakimś stopniu wynagrodzić kłopoty tym, którzy lubią "moczyć kija" i wprowadza kolejną zmianę w regulaminie amatorskiego połowu ryb w obwodzie rybackim zbiornika Świnna Poręba na rzece Skawa nr 2. Polega ona na dopuszczeniu do stosowania przynęt roślinnych na odcinku rzeki Skawy powyżej zbiornika Świnna Poręba od ujścia Stryszawki do starego mostu drogowego w Zembrzycach (odcinek I.1).

Zapis ten będzie obowiązywać na czas zaplanowanych prac inwestycyjnych w obrębie zbiornika tj. do I kwartału 2020 roku. Pozostałe zapisy regulaminu pozostają bez zmian.

Przypomnijmy, że to nie jedyny ukłon RZGW w stronę wędkarzy łowiących na sztucznym jeziorze w ostatnim czasie. Niedawno zdecydowano się na na udostępnienie do amatorskiego połowu ryb dodatkowego 1 km odcinka linii brzegowej w m. Brańkówka od starej drogi Mucharz-Zagórze w kierunku zapory zbiornika

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 ds 2019-07-18 10:06
Wody Polskie,Służba Ochrony kolei ...dobra zmiana:))Dla ludzi:))
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.