W niedzielę (23.06) lanckoroński rynek zapełnił się seniorami i rodzinami z dziećmi. Mieszkańcy gm
Senioralia połączyły na lanckorońskim rynku różne pokolenia

W niedzielę (23.06) lanckoroński rynek zapełnił się seniorami i rodzinami z dziećmi. Mieszkańcy gminy i turyści mogli uczestniczyć w zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie i Gminną Radę Seniorów „Lanckorońskich Senioraliach łączących pokolenia”.

Wydarzenie rozpoczęło się od krótkiego wystąpienia trenera personalnego  Krzysztofa Starowicza, który opowiedział o korzyściach dla seniorów wynikających ze spacerów nordic walking. Następnie pokazał  jak prawidłowo regulować kijki oraz jak przeprowadzać rozgrzewkę przed wyjściem na spacer. Po rozgrzewce grupa seniorek wyruszyła na spacer nordic walking wokół lanckorońskiego wzgórza.

W czasie ich nieobecności Grupa Imprateam prowadziła zabawy dla dzieci oraz dla całych rodzin. Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni także seniorzy, którzy aktywnie włączyli się w zaproponowane przez animatorów aktywności. Zajęcia były tak ułożone, żeby radość ze wspólnej zabawy miały zarówno dzieci, jak i dorośli i seniorzy. W trakcie zabaw był również blok zajęć przeznaczony dla ojców i dzieci, ponieważ w niedzielę świętowaliśmy Dzień Ojca. Po powrocie seniorów ze spaceru nordic walking Stowarzyszenie Lanckoronianki serwowało dla wszystkich seniorów lanckorońską zupę.

Kolejnym punktem programu był występ grupy seniorów z Klub Senior+ w Lanckoronie, do której dołączyli seniorzy obecni na rynku. Do biesiadnych wszystkim znanych utworów przygrywali na akordeonach Zofia Kurowska-Pniak oraz Adam Kurowski. Wszyscy  mogli także wziąć udział w darmowej loterii, w której nagrodami były krepinowe i bibułowe kwiaty wykonane w Klubie Senior+.

Chcieliśmy otworzyć formułę senioraliów na spędzanie czasu wspólnie z rodzinami, międzypokoleniowo i mamy nadzieję na kontynuowanie tego typu wydarzeń w Lanckoronie, w których będą mogli brać udział zarówno mieszkańcy naszej gminy jak i turyści – powiedziała Paulina Tomczykiewicz, pracownik Klubu Senior+ w Lanckoronie

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.