Dobra wiadomość. Po kilku latach rusza w końcu w Kalwarii Zebrzydowskiej budowa skateparku. Inwestycj
Wkrótce rusza budowa skateparku w Kalwarii Zebrzydowskiej

Dobra wiadomość. Po kilku latach rusza w końcu w Kalwarii Zebrzydowskiej budowa skateparku. Inwestycję będzie realizowała firma TECHRAMPS Sp. z o. o., która specjalizuje się w budowie tego typu obiektów.

W listopadzie 2015 roku  grupa mieszkańców  na ręce burmistrza Augustyna Ormantego złożyła wniosek  o budowę w Kalwarii Zebrzydowskiej skateparku.  Inicjatorzy, czyli Piotr Błachut i Krzysztof Oleksy, członkowie Zarządów Osiedli nr 1 i 2 w Kalwarii Zebrzydowskiej, dodawali że pomysł urodził się już dawno temu. Inicjatorzy dołączyli listę poparcia, zbierając około 350 podpisów. Od samego początku ich inicjatywa zyskała poparcie włodarza.  Są dobre wieści.

Po ostatnich decyzjach burmistrza i radnych możemy przekazać radosną informację, z której najbardziej ucieszą się dzieci i młodzi: budowa skateparku po podpisaniu umów niebawem ruszy. Inwestycję będzie realizowała firma TECHRAMPS Sp. z o. o., która specjalizuje się w budowie tego typu obiektów – poinformował nas Tomasz Baluś z kalwaryjskiego magistratu.

Przypomnijmy, że w marcu 2016 roku, w zaledwie po trzech miesiąc od złożenia wniosku o budowę skateparku,  rozpoczął się etap projektowania, rozpoczęto prace nad opracowaniem dokumentacji oraz prowadzono sprawy związane z uzyskaniem pozwoleniem  na budowę, przygotowano projekt budowlano-wykonawczy. W następstwie czego wykonano: projekt budowalny, kosztorys inwestorski, przedmiar robót, specyfikacje techniczną.

Wspólnie z inicjatorami ustalono iż nowy obiekt powstanie w Kalwarii Zebrzydowskiej w bezpośrednim sąsiedztwie „Orlika” tym samym teren ten będzie miał okazję by stać się miejscem gdzie dzieci i młodzież w jednym miejscu będą mogły aktywnie spędzać wolny czas.

Burmistrz Augustyn Ormanty przygotowując projekt budżetu gminy na 2017 rok wpisał jako zadanie inwestycyjne pozycję „Budowa skateparku”. Jednak w kolejnych latach ogłoszony przetarg przewyższał kwotę jaka została zabezpieczona  na ten cel, tak też było w czerwcu tego roku, dlatego włodarz zwrócił się do radnych celem zaopiniowania i przeznaczenia dodatkowych środków na wspomnianą inwestycję.

Pomysł zyskał akceptacje i tym sposobem jest zielone światło na budowę tej inwestycji.
(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.