Dobra wiadomość dla mieszkańców, turystów i pielgrzymów. Na 40. rocznicę pielgrzymki św. Jana Paw
Kalwaryjskie dróżki można teraz zwiedzać z aplikacją mobilną

Dobra wiadomość dla mieszkańców, turystów i pielgrzymów. Na 40. rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Kalwarii  powstała aplikacja mobilna na urządzenia z Androidem, przy pomocy której można zwiedzać kalwaryjskie dróżki.

W niedzielę (23.06) uruchomiono aplikację mobilną na urządzenia z systemem Android, przy pomocy której można zwiedzać kalwaryjskie dróżki. To dobra wiadomość dla mieszkańców, turystów i pielgrzymów. Aplikacja powstała z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Kalwarii Zebrzydowskiej.

A jeśli, do czego pragnę was zachęcić i zapalić, to abyście nie przestawali nawiedzać tego sanktuarium. Więcej jeszcze – chcę wam powiedzieć wszystkim, a zwłaszcza młodym (bo, dziwna rzecz, młodzi szczególnie sobie upodobali to miejsce): nie ustawajcie w modlitwie. Trzeba się zawsze modlić, a nigdy nie ustawać, powiedział Pan Jezus. Módlcie się i kształtujcie poprzez modlitwę swoje życie. (…) Niech z tego miejsca do wszystkich, którzy mnie słuchają tutaj albo gdziekolwiek, przemówi proste i zasadnicze papieskie wezwanie do modlitwy. A jest to wezwanie najważniejsze. Najistotniejsze orędzie – mówił 7 czerwca 1979 roku papież do pielgrzymów.

Odczytując słowa papieża – Świętego Pielgrzyma Kalwaryjskiego - opiekunowie sanktuarium postanowili stworzyć aplikację, która będzie wsparciem w modlitwie pielgrzymów na kalwaryjskich dróżkach. Zawiera ona teksty nabożeństw oraz informacje o sanktuarium, a także mapę dróżek. Jest przeznaczona dla pielgrzymów przybywających indywidualnie, rodzinnie oraz dla grup zorganizowanych. Można ją pobrać w sklepie Google Play TUTAJ.
 
Kustosz sanktuarium ma nadzieję, że aplikacja będzie służyć pątnikom przybywającym do sanktuarium w przeżyciu pielgrzymki po Dróżkach Kalwaryjskich.

Cieszę się, że możliwości, jakie daje dzisiaj technika są wykorzystywane do tak dobrych celów jak pomoc w modlitwie i pomagają w budowaniu duchowego dobra ludzi, do czego powołana została Kalwaria. Zależało nam na tym, by papieskie wezwanie do modlitwy było ciągle żywe i dzięki uprzejmości życzliwych fachowców udało się oddać pielgrzymom tę aplikację – mówi ojciec Konrad.

 

(MG)
(źródło: Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Dronn 2019-06-23 16:53
A gdzie wersja na iOS? Jak zwykle w Polsce.
Cytować
-7 #2 Alojzy z nokią 2019-06-24 01:29
Cytuję Dronn:
A gdzie wersja na iOS? Jak zwykle w Polsce.

Pobiegaj :)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.