Już po raz kolejny w gminie Kalwaria Zebrzydowska odbył się Rajd Wagabundy. Wyjątkowy, bo jubileuszow
Jubileuszowy Rajd "Wagabunda"

Już po raz kolejny w gminie Kalwaria Zebrzydowska odbył się Rajd Wagabundy. Wyjątkowy, bo jubileuszowy. Jak zwykle nie zabrakło wielu ciekawych atrakcji.

Wędrowanie w grupie łączy, uczy odpowiedzialności za najsłabszych, daje możliwość aktywnego wypoczynku, pokazuje, jak piękny jest otaczający nas świat. Tego nie można nauczyć się w szkolnej ławce. Doskonale wiedzą o tym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach, gdzie już po raz 20. zorganizowano szkolny Rajd „Wagabunda”.

Na trasy, wybrane przez organizatora, nauczyciela geografii Jacka Wojewodzica, ruszyły całe klasy, by poznać swoją okolicę i czegoś nowego się dowiedzieć. Każda grupa otrzymała na starcie zadania, które trzeba było rozwiązać podczas wędrówki. Były one różne, dostosowane do wieku uczestników. Dotyczyły zarówno miejsc na trasie (rozpoznania figur świętych, postaci w kapliczkach, policzenia różnych ciekawych elementów), jak też historii czy wiedzy biologicznej i geograficznej. Skoro były postawione zadania, na koniec każda z grup biorących udział w rajdzie otrzymała pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy w swych kategoriach wiekowych – puchary. Wręczyła je Teresa Wypiór reprezentująca patrona honorowego rajdu  burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej.

Od kilku lat każda plakietka rajdowa posiada swój numer, który potem bierze udział w losowaniu nagród ufundowanych przez sponsorów rajdu. W tym roku byli to:  burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach, Lokalna Grupa Działania Gościniec 4 Żywiołów, Park Rozrywki Energylandia w Zatorze, Wydawnictwo Kartograficzne Compass, Wydawnictwo „Bezdroża”, Biuro Projektu „Niepodległa”, Dinolandia Inwałd, Ogród Jana Pawła II w Inwałdzie, „Apilandia” – Łysoń.

Pogoda dopisała, uczestnicy również, gdyż oprócz uczniów szkoły w Brodach były również trzy klasy z Zespołu Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim – mówi Jacek Wojewodzic, nauczyciel geografii i organizator rajdu.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.