Kilkadziesiąt osób oddało ponad 20 litrów krwi, która teraz przyda się szpitalach potrzebującym: w
Motocykliści uzbierali ponad 20 litrów krwi na Motosercu! Przydadzą się potrzebującym

Kilkadziesiąt osób oddało ponad 20 litrów krwi, która teraz przyda się szpitalach potrzebującym: wadowiccy motocykliści  już po raz ósmy zorganizowali w Wadowicach akcję Motoserce.

W sobotę (11.05) w godzinach 9:00 do 14:00 na Placu Jana Pawła II odbywała się po raz ósmy w Wadowicach akcja Motoserce, zorganizowana przez motocyklistów zrzeszonych w Klubie Motocyklowym Grey Wolves F.G., Klubie Motocyklowym Strażaków Riders Of Flames oraz Unique Bikers.

Motoserce to akcja organizowana przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych i polega na honorowym oddawaniu krwi dla potrzebujących. Wspiera ją Polski Czerwony Krzyż, Kancelaria Prezydenta RP, PCK, Antyradio czy wielu polskich artystów. Organizatorzy chcą nią zwrócić uwagę na chroniczny brak krwi w polskich szpitalach, zwłaszcza na wiosnę i lato, kiedy brakuje jej najbardziej. W 2011 roku po raz pierwszy akcja odbyła się też po za granicami naszego kraju. Klub Żubr FG przy pomocy polskiego konsulatu zorganizował Motoserce w Brukseli.

W Wadowicach krew pobierana była w godzinach od 9:00 do 13:00 w sali sesyjnej wadowickiego magistratu. Chętnych nie brakowało: kilkadziesiąt osób oddało ponad 20 litrów tego cennego czerwonego płynu, który teraz przyda się tym najbardziej potrzebującym. Wśród tych, którzy nie bali się igły i przesympatycznych pań od krwiodawstwa, po godzinie 13:00 odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród i wręczenie roweru ufundowanego przez burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego. Wcześniej, o godzinie 11:00, w Bazylice Ofiarowania NMP odbyła się msza święta w intencji bezpiecznego motocyklowego sezonu.

Na centralnym placu miasta można było zobaczyć ponad setkę ciekawych maszyn, porozmawiać ich z miłośnikami,  "cyknąć" fotkę, porozmawiać o tym interesującym hobby czy na rozstawionych stoiskach kupić ciekawe akcesoria motocyklowe, koszulki i inne gadżety.

Takimi akcjami motocykliści udowadniają już po raz kolejny, że facet na motorze nie taki straszny, jak go malują...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-4 #1 Roman 2019-05-11 14:51
20 litrów dla dawców to chyba trochę mało...
Cytować
+5 #2 Driver 2019-05-11 16:09
Cytuję Roman:
20 litrów dla dawców to chyba trochę mało...

A oddałeś.....??? Jeśli tak to trza było zabrać ze sobą dziewczynę, żonę, chłopaka, teściową czy kogo tam chcesz było by więcej
Cytować
+3 #3 Kinga 2019-05-11 18:55
Cytuję Driver:
Cytuję Roman:
20 litrów dla dawców to chyba trochę mało...

A oddałeś.....??? Jeśli tak to trza było zabrać ze sobą dziewczynę, żonę, chłopaka, teściową czy kogo tam chcesz było by więcej

On Ci pewnie powie że "nie potrzebuje krwi, bo jeździ normalnie", a że krew jest dla każdego to już nie dociera do niektórych.
Cytować
+7 #4 W szpitalu zwolnieni 2019-05-11 19:54
Słyszałem że w szpitalu bardzo wielu dobrych lekarzy złpżyło wypowiedzenia. Grozi nam paraliż. Służby zdowia
Cytować
-2 #5 Hipokrates 2019-05-11 21:25
Cytuję W szpitalu zwolnieni:
Słyszałem że w szpitalu bardzo wielu dobrych lekarzy złpżyło wypowiedzenia. Grozi nam paraliż. Służby zdowia

Złamali PZYSIEGE HIPOKRATESA - POZBAWIC WYKONYWANIA ZAWODU !!! :D
Na kase do BIEDRONKI!!! :D
Cytować
+3 #6 zośka od kleczków . 2019-05-12 04:30
Do nr2:ale stosownie do tego uciąźliwego huku ,smrodu dla mieszkańców i nie tylko to kropla w morzu pokazówka.
Cytować
+7 #7 salowa 2019-05-12 04:40
Do nr 5: jak myślisz źe pani z kasy w biedronce Cię wyleczy (z całym szacunkiem dla tych pracowników) to masz nierówno pod sufitem większy szacunek potrzebny dla lekarzy nie kasa dla Rydzyka.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.