Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickiej przy wsparciu Kajaków na Skawie i przyjaciół po raz kolejn
Kajakarze po raz dziewiąty wysprzątają Skawę

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickiej przy wsparciu Kajaków na Skawie i przyjaciół po raz kolejny dadzą dobry przykład: przez kilka godzin połączą przyjemne z pożytecznym i posprzątają śmieci na brzegach Skawy na odcinku od Wadowic do Grodziska. Można się przyłączyć!

Co roku na wiosnę w rowach, lasach i w krzakach w pobliżu Skawy odsłania się odsłaniają smutny i przykry widok - tony nielegalnie wyrzucanych odpadów. To prawdziwe utrapienie dla policjantów, strażników miejskich ale też i dla wadowiczan. Oszpecony krajobraz to niestety nic przyjemnego.

Są jednak ludzie, którzy od lat starają się coś z tym robić: w sobotę (27.04) już po raz dziewiąty   Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickiej wspólnie z firmą Kajaki na Skawie  przy wsparciu samorządów organizuje spływ kajakowy połączony z wielkim sprzątaniem Skawy. Od godziny 10:30 do  15:00 wysprzątają jej brzegi na odcinku od wadowickiej "Wenecji" do jazu w Grodzisku.

Zapraszamy nad brzegi rzeki Skawy do włączenie się w akcję. Dla każdego znajdzie się para rękawic i worek na śmieci oraz coś słodkiegoT – mówi nam Mirosław Tłomak, organizator akcji.

Ilość miejsc ograniczona ze względu na ilość kajaków, ale można też dołączyć z własnym sprzętem. Zapisy akcję mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 602 104 071.

Akcje mają zachęcić do dbania o środowisko jak największą liczbę osób. Po zakończeniu spływu nastąpi segregacja śmieci, a każdy z uczestników otrzyma ciepły posiłek. Każdy może również liczyć na transport z miejsca zakończenia na miejsce startu.

Tak wyglądało sprzątanie Skawy w ubiegłym roku:

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 ZOCHA 2019-04-24 18:28
SUPER SPRAWA !

BRAWO PANIE MIRKU ☺
Cytować
+6 #2 Lari 2019-04-24 19:22
Powinni tymi wiosłami po łbach lać śmieciarzy co robią z rzeki wysypisko
Cytować
-2 #3 Xxxxx 2019-04-24 22:28
PRAWIE RADNY BEZRADNY
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.