Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie przedstawił tegoroczne plany przetargowe na nowe sieci VeloMałop
Drukuj
Od Wadowic do Jeziora Mucharskiego powstanie trasa rowerowa VeloSkawa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie przedstawił tegoroczne plany przetargowe na nowe sieci VeloMałopolska. Wśród nich jest trasa rowerowa VeloSkawa, łącząca Wadowice z Jeziorem Mucharskim. Przewidywany okres wykonania zamówienia to 18 miesięcy.

Dobra wiadomość dla rowerzystów i miłośników pedałowania. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie przedstawił tegoroczne plany przetargowe na nowe sieci VeloMałopolska. Wśród nich jest również fragment trasy rowerowej VeloSkawa, łączący Wadowice z Jeziorem Mucharskim. Ma ona powstać w śladzie rozebranego odcinka linii kolejowej nr 103 Wadowice - Skawce i zaczynać w miejscu, gdzie znajdował się stary mostek kolejowy na Ponikiewce.

Koszt wybudowania trasy to 2,5 miliona złotych netto. Przewidywany termin rozpoczęcia postępowania o udzielenie zamówienia to maj tego roku, zaś przewidywany okres wykonania zamówienia to 18 miesięcy.

Nie da się ukryć, że taka trasa cieszyć się na pewno będzie sporą popularnością. Gmina Wadowice dysponuje jedynie dwoma poważnymi ścieżkami rowerowymi, wybudowanymi jeszcze za czasów poprzednich burmistrzów Ewy Filipiak i Mateusza Klinowskiego. Obie kończą się właśnie przy mostku na Ponikiewce. Dalej rowerzyści aby pojechać nad Jezioro Mucharskie, muszą korzystać z ruchliwej i niebezpiecznej drogi krajowej nr 28, ewentualnie z nowej drogi przez Gołębiówkę, ale żeby się na nią dostać i tak muszą korzystać z krajówki.(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Hobby:

Burmistrz Kaliński zapowiada 6,5 kilometra tras rowerowych w Wadowicach

Wiadomo, ile osób skorzystało z nowego basenu w Andrychowie w pierwszym tygodniu

Andrychowski odkryty basen w tym sezonie odwiedziło pona 50 tysięcy osób

Rajd rowerowy dla każdego i inne atrakcje. Do Wadowic zawita Małopolska Tour

W Dolinie Karpia uruchomiono wypożyczalnie rowerów