Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie przedstawił tegoroczne plany przetargowe na nowe sieci VeloMałop
Od Wadowic do Jeziora Mucharskiego powstanie trasa rowerowa VeloSkawa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie przedstawił tegoroczne plany przetargowe na nowe sieci VeloMałopolska. Wśród nich jest trasa rowerowa VeloSkawa, łącząca Wadowice z Jeziorem Mucharskim. Przewidywany okres wykonania zamówienia to 18 miesięcy.

Dobra wiadomość dla rowerzystów i miłośników pedałowania. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie przedstawił tegoroczne plany przetargowe na nowe sieci VeloMałopolska. Wśród nich jest również fragment trasy rowerowej VeloSkawa, łączący Wadowice z Jeziorem Mucharskim. Ma ona powstać w śladzie rozebranego odcinka linii kolejowej nr 103 Wadowice - Skawce i zaczynać w miejscu, gdzie znajdował się stary mostek kolejowy na Ponikiewce.

Koszt wybudowania trasy to 2,5 miliona złotych netto. Przewidywany termin rozpoczęcia postępowania o udzielenie zamówienia to maj tego roku, zaś przewidywany okres wykonania zamówienia to 18 miesięcy.

Nie da się ukryć, że taka trasa cieszyć się na pewno będzie sporą popularnością. Gmina Wadowice dysponuje jedynie dwoma poważnymi ścieżkami rowerowymi, wybudowanymi jeszcze za czasów poprzednich burmistrzów Ewy Filipiak i Mateusza Klinowskiego. Obie kończą się właśnie przy mostku na Ponikiewce. Dalej rowerzyści aby pojechać nad Jezioro Mucharskie, muszą korzystać z ruchliwej i niebezpiecznej drogi krajowej nr 28, ewentualnie z nowej drogi przez Gołębiówkę, ale żeby się na nią dostać i tak muszą korzystać z krajówki.(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+26 #1 Teodor 2019-04-24 17:27
My mieszkańcy Wadowic domagamy się budowy ostanie części obwodnicy od ronda przy BP w kierunku Suchej Beskidzkiej.
Cytować
+7 #2 dodo 2019-04-24 17:36
Dlaczego przez tyle lat noc nie zrobiono by dokończyć tą ważną inwestycje dla gminy.
Cytować
+11 #3 Szymon 2019-04-25 00:05
I jak zawsze dodam że Wadowice nie posiadają ścieżek rowerowych. Redakcja niech poprawi i znajdzie definicje
Cytować
-17 #4 Brawo! 2019-04-25 00:37
A dzięki komu kontynuacja ścieżki? od początku kadencji zabiega o to radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński. Brawo!
Cytować
0 #5 asda 2019-04-25 08:15
Natomiast odcinek Veloo Skawa Sucha-Zembrzyce to raczej niepowstanie nigdy,także cieszcie sie z tego co macie
Cytować
+5 #6 Wadowiczanin 2019-04-28 19:26
To koło ścieżki rowerowej ani nie leżało asfalt by wylali by rolkarze też mogli z niej korzystać bo ledwie na rowerze górskim się da jechać wiejska droga usypana żwirem to nie ścieżka rowerowa ....
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.