W ramach piątej edycji projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”  w sobotę 29 czerwca do
Pociąg retro ze skansenu w Chabówce znowu odwiedzi Kalwarię, Wadowice i Andrychów

W ramach piątej edycji projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”  w sobotę 29 czerwca do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Andrychowa znowu przyjedzie zabytkowy pociąg ze skansenu w Chabówce!

Świetna wiadomość dla miłośników kolei, a zwłaszcza trakcji parowej, których nie brakuje w naszym rejonie. W maju  rozpocznie się piąta już  edycja projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. Jego głównym celem jest promocja atrakcji turystycznych oraz prezentacja dziedzictwa historii kolei w Małopolsce. Projekt obejmuje ogólnodostępne przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Historyczne składy pociągów parowych z początku XX wieku zawitają do takich miejscowości jak: Piwniczna, Muszyna, Krynica-Zdrój, Gorlice, Biecz, Wadowice, Andrychów czy Zakopane. Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, organizator przejazdów, otrzymało na ten cel dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach konkursu "Małopolska Gościnna". Partnerem projektu jest PKP Cargo - opiekun i mecenas Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.

W tym roku na turystów czeka kilkadziesiąt kursów po najurokliwszych zakątkach województwa. Pociąg retro (w ubiegłym roku było to lokomotywa parowa Ty42-107 z 1946 roku oraz skład historycznych wagonów z lat 1920 – 1963 typu Bi, Bhixt) przyjedzie z Chabówki do Wadowic i Andrychowa w sobotę 29 czerwca.

Rezerwacja biletów i więcej szczegółów na stronie projektu: kolejegalicyjskie.pl

Warto dodać, że do Wadowic i Andrychowa w tym roku zawitają również pociągi retro, tym razem z parowozowni w Wolsztynie, która jako jedyna na świecie prowadzi regularny ruch pasażerski takimi pociągami. Aby przejechać się takim składem, miłośnicy kolei  zarezerwować muszą miejsce w kalendarzu na 25 sierpnia. Więcej informacji tutaj: Pociąg retro znowu odwiedzi Wadowice i Andrychów!

Tak wyglądał przejazd pociągu retro przez Wadowice w ubiegłym roku:

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.