Do Wadowic i Andrychowa znowu zawitają pociągi retro, tym razem z parowozowni w Wolsztynie, która jako
Pociąg retro znowu odwiedzi Wadowice i Andrychów!

Do Wadowic i Andrychowa znowu zawitają pociągi retro, tym razem z parowozowni w Wolsztynie, która jako jedyna na świecie prowadzi regularny ruch pasażerski takimi pociągami. Miłośnicy kolei niech zarezerwują miejsce w kalendarzu na 25 sierpnia.

Miłośnicy kolei, których nie brakuje w Wadowicach i okolicach, znowu będą mieć swoje święto. W naszej okolicy znowu pojawi się pociąg retro. Nie da się ukryć, że parowóz i stare wagony w większości z nas wywołują sentyment i nostalgię i chyba od lat przejazd takiego składu po torach przyciąga tłumy.

25 sierpnia przez Wadowice i Andrychów,  w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl z Poznania, przyjedzie skład złożony z lokomotywy  parowej, wagonów 1 i 2 klasy oraz wagonu WARS. Będą nazywać się Klimczok i Kremówka i pochodzić tym razem z  parowozowni w Wolsztynie, która jako jedyna na świecie prowadzi regularny ruch pasażerski takimi pociągami. Dotychczas na nasze tory przyjeżdżały dzięki Nowosądeckiemu Stowarzyszeniu Miłośników Kolei składy z niedalekiego Skansenu w Chabówce w ramach projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”.

Klimczok przyjedzie z Bielska do Andrychowa i Wadowic i pojedzie dalej do Skawiny i Krakowa Płaszowa. Bilet na ten przejazd to koszt 79 złotych (ulgowy 59 złotych). Z kolei skład Kremówka przejedzie z Wadowic do Andrychowa i z powrotem. Bilet na ten przejazd to koszt 49 złotych (ulgowy 39 złotych).

Więcej informacji o projekcie i innych przejazdach TUTAJ.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 Fan Kolei 2019-04-04 11:56
Dwójka dorosłych plus dwoje dzieci na trasie W-ce-Andrychów- W-ce 176zł, życzę powodzenia...
Cytować
+2 #2 M. 2019-04-04 13:51
Jak dwójka dzieci to z 500 plus wystarczy...:-)
Cytować
-2 #3 szkiełko i oko 2019-04-04 15:14
Prima Aprilis ? SPÓŹNIONE !
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.