To ma być wielka akcja sprzątania Jeziora Mucharskiego i jego okolic z zalegających śmieci. Organizat
Wielka akcja sprzątania Jeziora Mucharskiego. Przyłączycie się?

To ma być wielka akcja sprzątania Jeziora Mucharskiego i jego okolic z zalegających śmieci. Organizatorzy zapraszają mieszkańców i nie ukrywają, że wszystko zależy od ilości chętnych. Przyłączycie się?

Nie da się ukryć, że w niektórych miejscach Jezioro Mucharskie to jeden wielki śmietnik. Swoje robi Skawa, która po drodze zbiera to i owo, ale również niestety ludzie, którzy wrzucają do wód zalewu co popadnie, śmiecą również nad jego brzegami. Pierwsza z brzegu wycieczka w okolice Mucharza, Stryszowa czy Zembrzyc ujawnia butelki, kilogramy plastików, ale też zużyta elektronika, stary i uszkodzony sprzęt AGD  i inne śmieci.

Są tacy, którzy postanowili coś z tym zrobić. Grupa Terenowa Mucharz Społecznej Straży Rybackiej planuje akcję wielkiego sprzątania sztucznego jeziora i jego okolic. Planują "zaatakować" śmieci w takich miejscowościach jak Mucharz, Jaszczurowa, Dąbrówka, Zembrzyce, Zagórze, Łękawica i Brańkówka. Akcja odbędzie się w sobotę 27 kwietnia od godziny 9:00.

Kochani, ilość miejscowości, gdzie będziemy działać, jest zależna od liczby przybyłych ochotników. Mimo, iż przysłowie mówi, że "kochanego ciała nigdy za wiele" jest to doskonała okazja, aby spalić kilka zbędnych poświątecznych kilogramów – zachęcają organizatorzy.

Zbiórka w placówce WOPR w Mucharzu  (wjazd od strony drogi krajowej nr 28). Transport na miejsce działań we własnym zakresie, organizatorzy zapewniają worki i rękawiczki a na zakończenie sprzątania wielkie ognisko z kiełbaskami i innymi pysznościami.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+9 #1 z wadowic 2019-04-04 06:34
Większości śmieci nie przeszkadzają, a nawet wydaje się że brakuje im ich ich w pejzażu więc śmiecą. A uczestników akcji wyśmieją.
Cytować
-3 #2 Skawce 2019-04-04 21:17
To odrazu niech posprzataja dno jeziora z tych wszystkich pozostałych drzew i krzaków! Bo to jest śmieszne co zrobili! I w nie których miejscach wygląda to strasznie!!
Cytować
+7 #3 Alex 2019-04-09 16:28
Może by tak raz zorganizować akcję nieśmiecenia!!! Idąc na spacer jestem przerażony ilością butelek po alkoholu (najczęściej 'małpki') rozrzuconych wzdłuż dróg... masakra!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.