Jezioro Mucharskie w powiecie to nowe możliwości dla jego mieszkańców. Stowarzyszenie „Morze Możli
Szanty na wiośle. Ciekawy kurs dla miłośników żeglarstwa

Jezioro Mucharskie w powiecie to nowe możliwości dla jego mieszkańców. Stowarzyszenie „Morze Możliwości” ze Świnnej Poręby  zaprasza do udziału w projekcie „Szanty na wiośle”, który będzie okazją do zapoznania się z tradycją żeglarską i pokochaniem jej.

Stowarzyszenie „Morze Możliwości” ze Świnnej Poręby  zaprasza wszystkich chętnych do udziału w projekcie „Szanty na wiośle”.

"Żeglarstwo stanowiące kiedyś jedynie odmianę transportu, dziś jest dyscypliną sportów wodnych oraz rodzajem turystyki i rekreacji. Obecność jeziora w powiecie wadowickim stwarza nowe możliwości dla jego mieszkańców, jednak nie utożsamiają się oni jeszcze z tym nowym obszarem. Kultura i tradycja marynistyczna są dla większości mieszkańców obce. Chcemy to zmienić prezentując szanty i promując je jako nową formę aktywności zarówno dla miłośników żeglarstwa jak i osób, które jeszcze z żeglarstwem nie miały styczności" - informuje Stowarzyszenie „Morze Możliwości” ze Świnnej Poręby.

Kurs będzie okazją do zapoznania się z tradycją żeglarską i pokochaniem jej. Będzie to również szansa zdobycia nowych lub doskonalenia wcześniej nabytych umiejętności gry na popularnym i lubianym instrumencie, jakim jest gitara. Uczestnicy kursu zapoznają się z podstawami muzyki, będą mogli nauczyć się zapisu muzycznego, gry w różnych tonacjach, technik gry na instrumencie, a także śpiewu.

Warunkiem uczestnictwa jest spełnienie łącznie poniższych warunków: miejsce zamieszkania powiat wadowicki, ukończone 14 lat oraz własna gitara klasyczna lub akustyczna

Kurs to 10 spotkań, łącznie 900 minut wspólnego muzykowania. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym powiatu wadowickiego oraz Gminnego Ośrodka  Kultury i Czytelnictwa w Mucharzu.

Harmonogram spotkań:

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Stop 2019-03-13 10:55
Zaraz Zaraz Zaraz przecież obiekt nie jest jeszcze przystosowany do użytkowania :o
Cytować
+3 #2 Lolek 2019-03-14 09:01
Na jeziorze nie wolno pływać a wypożyczają kajaki, nie wolno chodzić po brzegach a są sprzedawane licencje na wędkowanie, nie wolno wchodzić do wody a jest stanica WOPR z kąpieliskiem - to jezioro powinno mieć nazwę jezioro cudów :lol:
Cytować
+1 #3 Ada 2019-03-14 09:40
A bardzo duży katalog szant można znaleźć na stronie rejsomat.pl. Jest do tego specjalna zakładka :)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.