W tym roku mija 11 lat odkąd Ochotnicza Straż Pożarna z Izdebnika zaprasza na Akcje Krwiodawstwa do iz
W Izdebniku znowu poleje się krew! Strażacy przygotowali w tym roku 5 akcji krwiodawstwa

W tym roku mija 11 lat odkąd Ochotnicza Straż Pożarna z Izdebnika zaprasza na Akcje Krwiodawstwa do izdebnickiej remizy. To już pewna tradycja tej miejscowości, która jakże w szczytnym celu pokazuje, że warto jest pomagać. W tym roku strażacy przygotowali aż 5 takich akcji.

Izdebniccy strażacy przygotowali tak jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku aż 5 akcji krwiodawstwa, na które serdecznie zapraszają, nie tylko mieszkańców swojej gminy, ale i całego powiatu wadowickiego. Pierwsza akcja już w  niedzielę (10.02) w godzinach od 9:00 do 13:00 w Domu Strażaka w Izdebniku.

Tak jak na akcjach w 2018, tak i w najbliższą niedzielę będzie można podejść do nas i wypełnić wnioski na legitymację krwiodawcy lub na legitymację honorowego krwiodawcy wraz z odznaką 1,2 i 3 stopnia – mówią nam organizatorzy z OSP Izdebnik.

W 2018 dzięki OSP Izdebnik do banków krwi pojechało aż 64 litrów krwi z 5 akcji krwiodawstwa! Warto dodać, że OSP Izdebnik należy do ogólnopolskiego konkursu „Ognisty Ratownik-Gorąca Krew”. Za XIII edycję konkursu w 2018 roku jednostka otrzymała III miejsce w kategorii najaktywniejsza jednostka OSP w województwie małopolskim.
Uroczyste wręczenie  nagród będzie miało miejsce podczas  gali z okazji 100- lecia  PCK w Teatrze Słowacki w Krakowie 25 marca tego roku.
(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.