Gościem kolejnego spotkania wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku będzie dr Waldemar Ogłoza, któr
dr Waldemar Ogłoza opowie o poszukiwaniach życia we wszechświecie

Gościem kolejnego spotkania wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku będzie dr Waldemar Ogłoza, który opowie o poszukiwaniu życia we wszechświecie. Wstęp wolny, a wysłuchać prelekcji mogą nie tylko studenci WUTW!

W czwartek 7 lutego o godzinie 17:00 w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury odbędzie się pierwszy wykład Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w tym semestrze zimowym.  Gościem spotkania będzie dr Waldemar Ogłoza, który opowie o poszukiwaniu życia we wszechświecie.

Wykład będzie miał charakter prezentacji popularno-naukowej na temat współczesnego stanu badań nad zjawiskiem życia w kosmosie. Słuchacze zapoznają się z aktualnymi poglądami na temat warunków koniecznych do powstania życia, z wynikami obserwacyjnego poszukiwania planet oraz badaniami warunków panujących na ich powierzchni.

Aby wysłuchać wykładu nie trzeba być studentem WUTW, WCK zaprasza wszystkie osoby zainteresowane tematem. Wstęp wolny!

To kolejne spotkanie wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przypomnijmy, że w październiku 2013 roku zainaugurował jego działalność znakomity aktor Jan Nowicki. Celem  UTW jest upowszechnianie wiedzy i kultury, aktywizacja intelektualna, społeczna, fizyczna i psychiczna osób dorosłych, szczególnie starszych i zagrożonych wykluczeniem oraz integrowanie środowiska lokalnego i miedzy pokoleniowego. Słuchaczem WUTW może zostać osoba w wieku 55+ bez znaczenia na posiadane wykształcenie. Prawo bycia słuchaczem WUTW posiadają również osoby bezrobotne i przebywające na rencie.

Wstęp wolny!

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.