W weekend harcerze starsi z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP uczestniczyli w biwaku andrzejkowym, którego has
Po polsku – znaczy wesoło!

W weekend harcerze starsi z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP uczestniczyli w biwaku andrzejkowym, którego hasło brzmiało „Po polsku – znaczy wesoło!”. W piątkowy (30.11) wieczór do Suchej Beskidzkiej, a dokładniej do Szkoły Podstawowej nr 1 zjechało się ponad 170  harcerzy starszych (uczniowie klas VII, VIII i gimnazjalnych).  

Biwakowanie rozpoczął apel harcerski podczas, którego drużyny otrzymały zadanie uszycia miniaturowych chust w barwach drużyn.  Po zjedzeniu kolacji  na korytarzach szkoły zapanowała andrzejkowa atmosfera: rozpoczął się wieczór wróżb. Zadaniem każdej ekipy starszoharcerskiej było przygotowanie unikatowej wróżby, tak uczestnicy wróżyli z kart, orzechów, masła, wody, linijki i wielu innych przedziwnych atrybutów. Kiedy tradycji stało się zadość uczestnicy zebrali się w sali gimnastycznej gdzie odbyła się prezentacja wcześniej przygotowanych skeczy. Harcerze zadbali o to aby po ich występach na sali pozostał głośny śmiech. Gdy tylko ostatnia drużyna zeszła ze sceny, z głośników zabrzmiała muzyka, zgasły światła i rozpoczął się ostatni punkt programu – dyskoteka!

W sobotni (1.12) poranek harcerze wyruszyli na grę terenową. Podczas gry musieli zmierzyć się  zadaniami przygotowanymi przez 6 Drużynę Starszoharcerską „Dioryt” ze Stanisławia Dolnego. Po powrocie do szkoły harcerze otrzymali na apelu pamiątkowe dyplomy i (uwaga) maskotkę w chuście swojej drużyny. Po wszystkim szczęśliwi ale też trochę zmęczeni harcerze rozjechali się do domów.

Organizatorami andrzejek była 3 Drużyna Starszoharcerska „Awangarda” z Suchej Beskidzkiej.

(phm. Sonia Knapczyk)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 ds 2018-12-18 09:35
A twarzyczki takie smutne.Znowu apel na mrozie.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.