Ponad 200 harcerzy z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP bawiło się w miniony weekend w Wysokiej na harcerskich
Bajkowe andrzejki w Wysokiej

Ponad 200 harcerzy z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP bawiło się w miniony weekend w Wysokiej na harcerskich andrzejkach pod hasłem "Za górami za lasami...". Szkoła zamieniła się w krainę bajek.

Każda z dwunastu drużyn reprezentowała inną bajkę. Dzieci uczestniczyły w warsztatach zumby i karate, wykonywały maski a w czasie gry terenowej odwiedziły bajki wykonując różnorodne zadania, m. in. składanie pompy gaśniczej, escape room, pokonywanie pajęczyny czy wspólnie malowanie plakatu wielkim pędzlem. Wieczorem były wróżby i wielki bal, na który biletem wstępu były bajkowe stroje i puzzle ułożone wcześniej przez harcerzy. Przekąski przygotowane przez drużyny osłodziły wieczorne harce, a karaoke rozśpiewało wszystkich uczestników biwaku.

W niedzielę (25.11) na apelu kończącym biwak podsumowano całoroczną rywalizację drużyn Namiestnictwa Harcerskiego: I miejsce zajęła 19 DH „303” z Suchej Beskidzkiej, II miejsce 5 DH „Nasze ZOO” ze Stanisławia Dolnego zaś III miejsce 18 DH Bajkonators z Wysokiej.

Organizatorem biwaku była 18 Drużyna Harcerska "Bajkonators" i 7 Drużyna Starszoharcerska "Centrum" działające w Wysokiej.

 

(pwd. Katarzyna Lasek)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.