Już po raz osiemnasty na andrychowskim cmentarzu odbyła się zbiórka pieniędzy na renowacje zabytkowy
Drukuj
Osiemnasta andrychowska kwesta z rekordem

Już po raz osiemnasty na andrychowskim cmentarzu odbyła się zbiórka pieniędzy na renowacje zabytkowych nagrobków organizowana przez Towarzystwo Miłośników Andrychowa oraz Hufiec Andrychowskich harcerzy. Zebrano rekordową kwotę.

Jak co roku w Wszystkich Świętych na andrychowskim cmentarzu odbyła się zbiórka pieniędzy na renowacje zabytkowych nagrobków. Po raz osiemnasty Towarzystwo Miłośników Andrychowa oraz Hufiec Andrychowskich harcerzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy na cmentarzu. Przedstawiciele Związku Strzeleckiego kwestowali także na  ekshumacje żołnierzy.

Pogoda dopisała i mieszkańcy miasta odwiedzający groby swoich bliskich chętnie wrzucali pieniądze do puszek.

Po wstępnym przeliczeniu mamy ponad 20 tysięcy złotych, ponad 3 euro i 0,25 hrywny. Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom! – poinformowali organizatorzy kwesty.

Jak co roku pieniądze zostaną przeznaczone na renowację zapomnianych grobów, postaci, które wywarły znaczący wpływ na rozwój Andrychowa  a także nagrobki zasługujące na uwagę ze względu na szczególne walory historyczne czy estetyczne. Prac porządkowych oraz konserwacyjnych dokonują uczniowie andrychowskich szkół średnich.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Hobby:

W remizie w Izdebniku znowu poleje się krew. Tym razem dla strażaka Tomka

Po raz XXI Rajd Wagabundy. W tym roku nietypowy

Sympatycy żeglarstwa tworzą ciekawą inicjatywę na ziemi wadowickiej

Tak tutaj zachęcają dzieci do czytania

Jest przetarg na opracowanie koncepcji programowej VeloSkawa od Podolsza do Ponikiewki