9 minut. Tyle trwa mniej więcej zjazd na rowerze enduro ze schroniska na Leskowcu niebieskim szlakiem i
Drukuj
Tak się zjeżdża na rowerze z Leskowca! (WIDEO)

9 minut. Tyle trwa mniej więcej zjazd na rowerze enduro ze schroniska na Leskowcu niebieskim szlakiem i nartostradą do Ponikwi. Zobaczcie wideo!

Groń Jana Pawła II oraz położony 918 metrów n.p.m. Leskowiec to punkty obowiązkowe dla każdego adepta beskidzkiej, górskiej tułaczki. Jest to także atrakcyjny teren dla spacerowiczów, jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Wadowic i okolic. To także węzeł górskich szlaków turystycznych, które wyprowadzają turystów praktycznie z każdej strony. Działające schronisko oraz kaplica i sanktuarium górskie stanowią główny wabik i przyczynek do rozwoju szlaków i turystyki pieszej. Zimą jest także dobrym terenem do uprawiania turystyki narciarskiej.

Groń Jana Pawła II i Leskowiec to także spora atrakcja dla rowerzystów. Dla tych, których ciekawi zjazd z tego szczytu, mamy ciekawostkę: to film z trasy od schroniska niebieskim szlakiem i nartostradą do Ponikwi. Wyjazd zajmuje około godziny, zjazd mniej więcej około 9 minut. Wideo zarejestrowane 29 września przez jednego z naszych przyjaciół zostało skrócone do nieco ponad 7 minut przedstawiających zjazd. W tym dniu odbywał się Maratron XC edycja Rzyki i na trasie  widać też jednego z zawodników.

Warto też zwrócić uwagę na zachowanie rowerzysty wobec innych użytkowników szlaku: zwolnienie i ostrzeżenie o zjeździe, a także samo zachowanie pieszych. Tak to powinno wyglądać, w końcu z takich tras wszyscy chcą korzystać i czerpać przyjemność ze zjadu czy wędrówki nie stanowiąc dla innych zagrożenia.

Zobaczcie wideo:

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Hobby:

W remizie w Izdebniku znowu poleje się krew. Tym razem dla strażaka Tomka

Po raz XXI Rajd Wagabundy. W tym roku nietypowy

Sympatycy żeglarstwa tworzą ciekawą inicjatywę na ziemi wadowickiej

Tak tutaj zachęcają dzieci do czytania

Jest przetarg na opracowanie koncepcji programowej VeloSkawa od Podolsza do Ponikiewki