Starostwo Powiatowe w Wadowicach uruchomiło dwie stacje naprawy rowerów i wózków. Pomysł fajny, ale
Drukuj
Starostwo uruchomiło stacje do naprawiania rowerów

Starostwo Powiatowe w Wadowicach uruchomiło dwie stacje naprawy rowerów i wózków. Pomysł fajny, ale lokalizacja chyba nieco niefortunna...

Chyba każdy rowerzysta zna ten problem: brak powietrze, "niewskakująca" przerzutka, słaby hamulec czy przebite koło. Usterki zdarzają się każdemu i Starostwo Powiatowe w Wadowicach wyszło z inicjatywą zakupu i montażu dwóch stacji do naprawy rowerów i wózków.

Nasze nowe stacje do naprawiania rowerów i wózków, które zamontowaliśmy przed Starostwem i Mechanikiem, cieszą się ogromną popularnością. Daniel i Dominik są zachwyceni – twierdzi starosta Bartosz Kaliński.

Pomysł fajny, ale kosztujące ponad 8 tysięcy złotych dwie stacje stacje stanęły przy "Mechaniku" przy ulicy Zegadłowicza oraz na ulicy Batorego, przy siedzibie Starostwa Powiatowego w Wadowicach a więc w miejscach raczej rzadko odwiedzanych przez rowerzystów na co zwracają uwagę internauci. Przydałyby się one w okolicach ścieżki rowerowej, stadionu, "Wenecji" czy wręcz na wadowickim rynku.

Starosta twierdzi, że tym powinna się zająć gmina. Jest szansa, bo jeden z postulatów budżetu obywatelskiego  na który można od piątku (5.10) głosować, zakłada budowę podobnych stacji w okolicach ścieżki rowerowej (lub w Zawadce, Choczni czy Rokowie). Na projekt (nr 9) można głosować TUTAJ.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Hobby:

W te upały andrychowski basen przeżywa spore oblężenie

128 kilometrów nowych szlaków rowerowych w powiecie? Są takie plany

Ważna informacja dla żeglarzy z jednostkami do 24 metrów

Harcerze na obozie. Ale to nie wszystko...

Garmin zhackowany. Co robić, jak żyć?