Starostwo Powiatowe w Wadowicach uruchomiło dwie stacje naprawy rowerów i wózków. Pomysł fajny, ale
Starostwo uruchomiło stacje do naprawiania rowerów

Starostwo Powiatowe w Wadowicach uruchomiło dwie stacje naprawy rowerów i wózków. Pomysł fajny, ale lokalizacja chyba nieco niefortunna...

Chyba każdy rowerzysta zna ten problem: brak powietrze, "niewskakująca" przerzutka, słaby hamulec czy przebite koło. Usterki zdarzają się każdemu i Starostwo Powiatowe w Wadowicach wyszło z inicjatywą zakupu i montażu dwóch stacji do naprawy rowerów i wózków.

Nasze nowe stacje do naprawiania rowerów i wózków, które zamontowaliśmy przed Starostwem i Mechanikiem, cieszą się ogromną popularnością. Daniel i Dominik są zachwyceni – twierdzi starosta Bartosz Kaliński.

Pomysł fajny, ale kosztujące ponad 8 tysięcy złotych dwie stacje stacje stanęły przy "Mechaniku" przy ulicy Zegadłowicza oraz na ulicy Batorego, przy siedzibie Starostwa Powiatowego w Wadowicach a więc w miejscach raczej rzadko odwiedzanych przez rowerzystów na co zwracają uwagę internauci. Przydałyby się one w okolicach ścieżki rowerowej, stadionu, "Wenecji" czy wręcz na wadowickim rynku.

Starosta twierdzi, że tym powinna się zająć gmina. Jest szansa, bo jeden z postulatów budżetu obywatelskiego  na który można od piątku (5.10) głosować, zakłada budowę podobnych stacji w okolicach ścieżki rowerowej (lub w Zawadce, Choczni czy Rokowie). Na projekt (nr 9) można głosować TUTAJ.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 Cyklista 2018-10-08 09:56
Pomysł dobry, ale faktyczne loka nie za specjalna. No ale co Bartosz będzie Klinowi prezenty robił...
Cytować
+2 #2 gonzo 2018-10-08 10:00
Cytuję Cyklista:
Pomysł dobry, ale faktyczne loka nie za specjalna. No ale co Bartosz będzie Klinowi prezenty robił...
klin zrobił staroście prezent wyremontował mu ul BATOREGO zapomniałeś
Cytować
+6 #3 Z. 2018-10-08 10:30
Proponuję zająć się dostępnością instytucji publicznych dla osób niepełnosprawny ch w powiecie i organizacją transportu publicznego w całym powiecie z możliwością przewozu osób niepełnosprawny ch a nie wstawianiem pseudo atrakcji które i tak ulegną dewastacji w ciągu kilku lat.
Cytować
+1 #4 ale 2018-10-08 10:43
Może by tak Starostwo w końcu zabrało się za porządne inwestycje, a nie wydawało pieniędzy na pierdoły. Drogi powiatowe, komunikacja, szpital ..... Każda złotówka wydana na byle co rozwala budżet, tak jak w każdym gospodarstwie domowym.
Cytować
-2 #5 romeo 2018-10-08 10:53
Bardzo dobry pomysł. Świetna inwestycja
Cytować
-7 #6 Komunista 2018-10-08 11:01
Obserwuję działania starosty od pewnego czasu i trzeba mu oddać, że się chłop stara, budujevdrogi, wprowadza nowinki w mieście, spotyka się z mieszkańcami. Szkoda tylko, że obecny burmistrz tylko dużo trąbi, a niewiele z tego wynika.
Cytować
+9 #7 G 2018-10-08 13:16
Daniel i Dominik to jakas rodzina starosty że ich zna....?
Chwalic sie takimi drobiazgami przed wyborami to jest co najmniej żenujące
Cytować
+1 #8 Martin 2018-10-09 22:07
Cytuję G:
Daniel i Dominik to jakas rodzina starosty że ich zna....?
Chwalic sie takimi drobiazgami przed wyborami to jest co najmniej żenujące

No właśnie o to chodzi, że zbliżają się wybory więc Kaliński promuje się na wszelkie możliwe sposoby jako przyszły zbawca gminy Wadowice.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.