Porady ekspertów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ciekawe wykłady oraz stanowiska konsultacyjne inny
Drukuj
Dzień Seniora z ZUS w WCK

Porady ekspertów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ciekawe wykłady oraz stanowiska konsultacyjne innych instytucji: to wszystko przygotował ZUS na Dzień Seniora, który odbędzie się 10 października w Wadowickim Centrum Kultury.

Wiele starszych osób pada ofiarą przestępstw takich jak, oszustwa, wyłudzenia pieniędzy, nieuczciwe praktyki przedsiębiorców, przemoc, czy dyskryminacja ze względu na wiek. Dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych w porozumieniu z innymi instytucjami m. in. z policją aktywnie działa w celu podniesienia świadomości osób starszych w tym zakresie. Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Seniora jest bezpieczeństwo i aktywizacja osób starszych.

Dzień Seniora organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Krajowym Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Partnerami wydarzenia jest policja i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta wadowicki.

W ramach wydarzenia przygotowane będą stanowiska z poradnictwem z zakresu świadczeń przysługujących seniorom z ZUS. Dostępni będą również specjaliści z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Krakowskiego Banku Spółdzielczego.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do Wadowickiego Centrum Kultury, 10 października (środa), w godzinach od 10 do 14 – informuje nas Anna Szaniawka, regionalny rzecznik ZUS w Małopolsce.


Harmonogram Dnia Seniora w WCK:
10:00 przywitanie,
10:15 - 10:45 wykład z zakresu pierwszej pomocy,
10:45 - 11:15 wykład funkcjonariuszy KP Policji w Wadowicach w zakresie podnoszenia, bezpieczeństwa seniorów poprzez wyjaśnianie metod działania oszustów,
11:15 – 11:45 wykład Powiatowego Rzecznika Konsumentów w zakresie podnoszenia świadomości, prawnej osób starszych – ochrona przed nieuczciwą akwizycją,
11:45 – 12:15 wykład ZUS – poradnictwo emerytalno-rentowe,
12:15 - 12:30 podziękowania,
12:30 - 14:00 muzyka biesiadna.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Hobby:

W remizie w Izdebniku znowu poleje się krew. Tym razem dla strażaka Tomka

Po raz XXI Rajd Wagabundy. W tym roku nietypowy

Sympatycy żeglarstwa tworzą ciekawą inicjatywę na ziemi wadowickiej

Tak tutaj zachęcają dzieci do czytania

Jest przetarg na opracowanie koncepcji programowej VeloSkawa od Podolsza do Ponikiewki