Za nami kolejna edycja Harcerskiego Rajdu Rowerowego! Mimo niepewnej pogody, ponad 30 śmiałków wsiadł
Za nami XIV Harcerski Rajd Rowerowy

Za nami kolejna edycja Harcerskiego Rajdu Rowerowego! Mimo niepewnej pogody, ponad 30 śmiałków wsiadło na rowery i ruszyło w trasę przygotowaną przez organizatorów, instruktorów Hufca Ziemi Wadowickiej.

XIV Rajd Rowerowy odbywał się pod hasłem "Ruszaj drogą wolności w 100-lecie niepodległości!". Uczestnicy wystartowali sprzed siedziby wadowickiego hufca, przy ulicy Teatralnej 2. Malownicza trasa doprowadziła rajdowiczów do River Parku, gdzie była chwila na regenerację sił. Po posiłku odbyły się konkursy z nagrodami dla tych, którzy wykazali się twórczością i przygotowali wiersze i piosenki.

Pogoda na szczęście z godziny na godzinę była coraz lepsza. Kolejnym punktem wyprawy były Smolice, gdzie odbyła się ważna uroczystość. Komendant Hufca hm. Marcin Homel wręczył Honorową Odznakę Hufca burmistrzowi Zatora Mariuszowi Makuchowi, podczas uroczystości otwarcia i przekazanie ziemi na sypanie Kopca Niepodległości.

W drodze powrotnej uczestnicy zjedli lody w Grodzisku i obrali kurs na Wadowice. Wszyscy wykazali się wytrwałości i hartem ducha, nie dali się zrazić deszczowemu porankowi. Do zobaczenia za rok!

(Pwd. Izabela Adamczyk)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.