Po raz kolejny na stacji kolejowej w Kalwarii Zebrzydowskiej i w Wadowicach pojawił się pociąg retro c
Pociąg retro po raz kolejny przyciągnął na stacje tłumy

Po raz kolejny na stacji kolejowej w Kalwarii Zebrzydowskiej i w Wadowicach pojawił się pociąg retro ciągnięty przez parowóz Ty42-107 z 1946 roku oraz wagonów z lat 1920-1963 ze skansenu kolejowego w Chabówce. Przejazd maszyny przyciągnął tłumy.

W niedzielę (9.09) miłośnicy kolei, który nie brakuje w Wadowicach i okolicach mieli swoje święto. Na linii nr 117 w ramach drugiej edycji projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” dzięki Nowosądeckiemu Stowarzyszeniu Miłośników Kolei pojawił się pociąg retro w postaci parowóz Ty42-107 z 1946 roku z wagonami z lat 1920-1963 ze skansenu kolejowego w Chabówce.

Odbyły się a cztery kursy retro składu między stacjami w Wadowicach i Kalwarią Zebrzydowską Lanckoroną. Niestety z powodu remontu torów pociąg nie pojawił się tym roku w Andrychowie. Na pasażerów czekały liczne atrakcje: m.in. piknik militarny z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości połączony z prezentacją Kalwarii Zebrzydowskiej. Z kolei w Wadowicach zaplanowano program aktywizujący obejmujący zwiedzanie papieskiego miasta oraz udział w imprezie miejskiej pod hasłem „Septemberfest”.

Podczas kilkudziesięciominutowych postojów nie zabrakło zwiedzania wnętrza lokomotywy, wagonów a także pamiątkowych zdjęć. Również na trasie nie zabrakło fotografów, którzy chcieli "upolować" obiektywami swoich aparatów ten niecodzienny już niestety na naszych torach widok.

Zarówno ilość osób, które przyszły powitać na stacjach pochodzące ze Skansenu w Chabówce eksponaty jak i ilość pasażerów pragnących się przejechać świadczy o tym, że pociągi retro wciąż wywołują sentyment i nostalgię...

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” jest realizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki „Małopolska Gościnna”. Partnerem strategicznym wydarzenia jest PKP CARGO.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-3 #1 Do redaktora 2018-09-09 18:58
WSZYSTKIE WIADOMOSCI PO FAKTACH !!!
Cytować
+6 #2 luki131 2018-09-09 19:26
Cytuję Do redaktora:
WSZYSTKIE WIADOMOSCI PO FAKTACH !!!

Ale o co Ci chodzi? Zapowiedź wydarzenia była jużdwa lub trzy tygodnie temu.
Cytować
0 #3 retro w Wadowicach 2018-09-09 19:28
https://www.youtube.com/watch?v=bmpZ-4gMvuQ
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.