W niedzielę 9 września do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic przyjedzie retro skład w ramach drugiej ed
Drukuj
Pociąg retro znowu przejedzie po naszych torach. Odwiedzi Kalwarię i Wadowice

W niedzielę 9 września do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic przyjedzie retro skład w ramach drugiej edycji projektu "Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej". To spora atrakcja dla miłośników kolei, którzy w ten sposób obchodzą też dziesięciolecie utworzenia Kolejowego Szlaku Papieskiego.

W niedzielę 9 września turystyczny skład przejedzie Kolejowym Szlakiem Papieskim. Z myślą o turystach i mieszkańcach odbędą się aż 4 kursy pociągu retro. Pociąg na parę wyruszy rano z Chabówki, by o godzinie 11:01 wjechać na stację Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona. Na pasażerów czekać będą liczne atrakcje – będzie to m.in. piknik militarny z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości połączony z prezentacją Kalwarii Zebrzydowskiej.

Z kolei w Wadowicach zaplanowano ciekawy program aktywizujący obejmujący zwiedzanie papieskiego miasta oraz udział w imprezie miejskiej pod hasłem „Septemberfest”. Niestety z powodu remontu torów w tym roku nie pojawi się w Andrychowie.

Skład pociągu zestawiony będzie z historycznego, w pełni sprawnego parowozu Ty42-107 z 1946 roku oraz wagonów z lat 1920-1963 ze skansenu kolejowego w Chabówce.

Zapraszamy wszystkich chętnych do przybycia na małopolskie stacje kolejowe w tym dniu i obejrzenia zabytkowego parowozu i wagonów. Będzie można wybrać się na nostalgiczną przejażdżkę, otrzymać upominki od partnerów projektu oraz zwiedzić lokomotywę i wagony od środka. Zaplanowano też występy zespołu artystycznego oraz konkursy z nagrodami – informują nas organizatorzy wydarzenia z Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej – www.kolejegalicyjskie.pl

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” jest realizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”. Partnerem strategicznym wydarzenia jest PKP CARGO.

 

Tak wyglądał przejazd pociągu retro przez Wadowice w ubiegłym roku:

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Hobby:

W remizie w Izdebniku znowu poleje się krew. Tym razem dla strażaka Tomka

Po raz XXI Rajd Wagabundy. W tym roku nietypowy

Sympatycy żeglarstwa tworzą ciekawą inicjatywę na ziemi wadowickiej

Tak tutaj zachęcają dzieci do czytania

Jest przetarg na opracowanie koncepcji programowej VeloSkawa od Podolsza do Ponikiewki