Burmistrz Klinowski podpisał umowę na budowę ścieżek rowerowych wzdłuż wadowickiej obwodnicy. Poł
Drukuj
Będą ścieżki rowerowe wzdłuż wadowickiej obwodnicy

Burmistrz Klinowski podpisał umowę na budowę ścieżek rowerowych wzdłuż wadowickiej obwodnicy. Połączone one zostaną z istniejącymi i planowanymi trasami rowerowymi w gminie Wadowice.

Dobra wiadomość dla miłośników jazdy na dwóch rowerowych kółkach. Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski podpisał umowę na budowę ścieżek rowerowych wzdłuż obwodnicy miasta z firmą Probud z Żywca. Stanowi to jeden z etapów gruntownej przebudowy komunikacyjnej Wadowic, na którą gmina Wadowice pozyskała 13 mln zł z funduszy Unii Europejskiej.

Za ponad rok rowerem pojedziemy obwodnicą, Legionów w stronę Skawy, poprzez rondo Okulickiego, Putka i Zegadłowicza. Jednocześnie powstaje ścieżka rowerowa za Maspexem (którą robi już firma Strabag), ścieżka rowerowa na ulicy Granicznej – cieszy się burmistrz Klinowski.

Jednocześnie, jak poinformował włodarz, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czeka na ostatnie uzgodnienia ścieżki i chodnika wzdłuż drogi krajowej nr 52 od mostu na Skawie pod klasztor na Kopcu.

Nadal trwa projektowanie ścieżki w Ponikwi oraz Kaczynie. No i oczywiście Lwowska w Wadowicach, którą wybudujemy w przyszłym roku z pięknymi ścieżkami prowadzącymi na sam rynek. Do tego dodamy ścieżkę na Sienkiewicza i Spółdzielców, pas dla rowerów pojawi się również na Poprzecznej i Matki Bożej Fatimskiej. Jak widzicie, trwa to latami, ale konsekwentnie dążymy do celu! – dodaje burmistrz Klinowski.

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Hobby:

Ważna informacja dla żeglarzy z jednostkami do 24 metrów

Harcerze na obozie. Ale to nie wszystko...

Garmin zhackowany. Co robić, jak żyć?

Kajakarze po raz dziesiąty zapraszają na sprzątanie Skawy

Otwarty basen w Andrychowie już czynny. Znamy cennik