Burmistrz Klinowski podpisał umowę na budowę ścieżek rowerowych wzdłuż wadowickiej obwodnicy. Poł
Będą ścieżki rowerowe wzdłuż wadowickiej obwodnicy

Burmistrz Klinowski podpisał umowę na budowę ścieżek rowerowych wzdłuż wadowickiej obwodnicy. Połączone one zostaną z istniejącymi i planowanymi trasami rowerowymi w gminie Wadowice.

Dobra wiadomość dla miłośników jazdy na dwóch rowerowych kółkach. Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski podpisał umowę na budowę ścieżek rowerowych wzdłuż obwodnicy miasta z firmą Probud z Żywca. Stanowi to jeden z etapów gruntownej przebudowy komunikacyjnej Wadowic, na którą gmina Wadowice pozyskała 13 mln zł z funduszy Unii Europejskiej.

Za ponad rok rowerem pojedziemy obwodnicą, Legionów w stronę Skawy, poprzez rondo Okulickiego, Putka i Zegadłowicza. Jednocześnie powstaje ścieżka rowerowa za Maspexem (którą robi już firma Strabag), ścieżka rowerowa na ulicy Granicznej – cieszy się burmistrz Klinowski.

Jednocześnie, jak poinformował włodarz, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czeka na ostatnie uzgodnienia ścieżki i chodnika wzdłuż drogi krajowej nr 52 od mostu na Skawie pod klasztor na Kopcu.

Nadal trwa projektowanie ścieżki w Ponikwi oraz Kaczynie. No i oczywiście Lwowska w Wadowicach, którą wybudujemy w przyszłym roku z pięknymi ścieżkami prowadzącymi na sam rynek. Do tego dodamy ścieżkę na Sienkiewicza i Spółdzielców, pas dla rowerów pojawi się również na Poprzecznej i Matki Bożej Fatimskiej. Jak widzicie, trwa to latami, ale konsekwentnie dążymy do celu! – dodaje burmistrz Klinowski.

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+16 #1 baju baju 2018-08-20 13:30
Państwo dziennikarze mogliby wyciągnąć od burmistrza plan tych dróg dla rowerów. Klinowski się chwali budową nie wiadomo czego? Dróg, tras, szlaków? Konkretnie proszę co to będzie i jak będzie wyglądało. Bo jak to ma być kreska farbką na drodze wymalowana to nie jest to żadne osiągnięcie.
Cytować
-2 #2 palikmiot 2018-08-20 13:32
Na całe szczęście w przyszłym roku nie będzie już Klina i zajmiemy się poważniejszymi sprawami niż jazda na rowerze po obwodnicy.
Cytować
+8 #3 sa 2018-08-20 15:16
Cytuję palikmiot:
Na całe szczęście w przyszłym roku nie będzie już Klina i zajmiemy się poważniejszymi sprawami niż jazda na rowerze po obwodnicy.

A kto będzie?
Przecież nie ma konkretnego kandydata na to stanowisko.
Cytować
+2 #4 Głosować 2018-08-20 15:43
Będziemy głosować nie za kontkandydatem tylko przeciwko Klinowskiemu.
Cytować
0 #5 MAKS 2018-08-20 16:56
To są fantazje na jawie burmistrza Klinowskiego?
Cytować
+8 #6 Gościu 2018-08-20 17:40
Żeby nie było jak w niektórych miastach, ścieżki rowerowe na jedną ulicę i prowadzą do nikąd, 300 metrów ścieżki i koniec.Niech burmistrz lepiej wyprowadzi tiry na ekspresówki to będzie bezpieczniej.
Cytować
+7 #7 Olo 2018-08-22 10:26
A metro kiedy?. Jak obieca metro w Wado to ja obiecuję że na niego zagłosuję.
Cytować
0 #8 Ale Ale 2018-08-22 10:45
Cytuję palikmiot:
Na całe szczęście w przyszłym roku nie będzie już Klina i zajmiemy się poważniejszymi sprawami niż jazda na rowerze po obwodnicy.

Ale sie wam marzy ???
Marzenie scietej głowy ???

Stawiam na Tolka Banana a ja na 100tys. dolarów.!!! :lol:
Cytować
0 #9 spitfier 2018-08-29 11:35
Jak to brzmi,ścieżka rowerowa wzdłuż obwodnicy,jak to się ma do spalin samochodowych, czystego powietrza i rekreacji.Chyba że" kanapka" zamknie pod jakimś pretekstem obwodnice jak to zrobił z rynkiem ,no i wtedy hulaj duszo rowerowa,jakby wyjęte od Biedronia.
Cytować
-2 #10 kormoran 2018-09-01 07:06
Mateusz nie ma godnego kontrkandydata
kalinski to złodziej kradnie pracownikom
socjalnym słusznie przyznane pieniądze
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.