Był pomysł, zebrano podpisy, złożono je na ręce burmistrza i radnych, wpisano też inwestycję do bu
Co z budową skateparku w Kalwarii Zebrzydowskiej?

Był pomysł, zebrano podpisy, złożono je na ręce burmistrza i radnych, wpisano też inwestycję do budżetu. Co dalej z budową skateparku w Kalwarii Zebrzydowskiej?

Co dalej ze budową skateparku w Kalwarii Zebrzydowskiej? Niewesoło... Jak informują urzędnicy, gmina musiała trzykrotnie unieważnić przetargi na jego budowę. W pierwszym przetargu zostały złożone oferty, których ceny przewyższały kwotę, jaką zamierzano na to przeznaczyć (około 360 tysięcy złotych). Oferty zostały złożone przez dwóch oferentów na kwotę 867 150 złotych oraz 656 820 złotych.

Do kolejnego przetargu przystąpiły również dwie firmy, których oferty również przewyższały kwotę jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zadania. Jedna z nich złożyła ofertę na kwotę 836 400 złotych, druga na 747 840 złotych

Podobna sytuacja miała miejsce przy ogłoszeniu trzeciego przetargu, do którego przystąpiło  trzech   wykonawców, którzy przedstawili oferty na kwoty 819 091,37 złotych, 821 407,47 złotych oraz 747 840 złotych.

W związku z tym gmina bęzie się starać o dofinansowanie zewnętrzne: Urząd Miejski w Kalwarii Zebrzydowskiej złożył wniosek o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 pod nazwą „Rozwój infrastruktury rekreacyjnej poprzez budowę Skateparku w miejscowości Kalwaria Zebrzydowska, przebudowę boiska w miejscowości Zebrzydowice i budowę boiska w miejscowości Brody". Wniosek jest po pozytywnej ocenie formalnej. Jest też kolejny pomysł.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska rozważa obecnie możliwość rozłożenia wspomnianej inwestycji na dwa lata i finansowanie tego zadania z budżetu gminy w latach 2018 i 2019. Decyzję w tej sprawie podejmą radni podczas sesji Rady Miejskiej – informują urzędnicy kalwaryjskiego magistratu.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2015 roku grupa znajomych  wpadła na pomysł budowy skateparku w Kalwarii Zebrzydowskiej na placu w bezpośrednim sąsiedztwie boisk "Orlika", należącym do gminy. Pomysłodawcami byli dwaj mieszkańcy tego miasta, Krzysztof Oleksy i Piotr Błachut. Założyli specjalny profil na Facebooku, zebrali 350 podpisów poparcia wśród mieszkańców. Napisali pismo do burmistrza, Rady Miejskiej i Zarządów Osiedli nr 1 i 2, których są członkami.

Pomysł "chwycił". W marcu 2016 roku, w zaledwie po trzech miesiąc od złożenia wniosku o budowę skateparku,  rozpoczął się etap projektowania, rozpoczęto prace nad opracowaniem dokumentacji oraz prowadzono sprawy związane z uzyskaniem pozwoleniem  na budowę, przygotowano projekt budowlano-wykonawczy. W następstwie czego wykonano: projekt budowlany, kosztorys inwestorski, przedmiar robót, specyfikacje techniczną.

W budżecie gminy Kalwaria Zebrzydowska na rok 2018 roku  została przeznaczona kwota 360 tysięcy złotych z przeznaczeniem na budowę takiego obiektu.

Tak wygląda wizualizacja skateparku w Kalwarii Zebrzydowskiej:

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 wyborca 2018-07-20 19:25
Idą wybory wiec obiecanek ciąg dalszy . Pan burmistrz jest mistrzem w rozciąganiu inwestycji na lata . Spotkania narady wyjazdy . Od samego mieszania herbata nie robi się słodka . Obiecuje i obiecuje jak inni realizują
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.