Od kilku dni mieszkańcy mogą już korzystać z nowej ścieżki rowerowej (a po której mogą również
Drukuj
Tak prezentuje się nowa ścieżka rowerowa nad Skawą

Od kilku dni mieszkańcy mogą już korzystać z nowej ścieżki rowerowej (a po której mogą również spacerować piesi) prowadzącej wzdłuż brzegu Skawy od mostu w Jaroszowicach do Ponikiewki. Zobaczcie jak wygląda!

Od kilku dni mieszkańcy Wadowic i okolic mogą już korzystać z nowej, liczącej 1,5 km długości ścieżki rowerowej (a w zasadzie ciągu rowerowo-pieszego, bo według ustawionych na jej końcach znaków, korzystać z niej mogą także piesi). Prowadzi ona od mostu drogowego w Jaroszowicach wzdłuż brzegu Skawy i łączy się w pobliżu mostku na Ponikiewce z 3 km trasą powstałą w 2014 roku prowadzącą z kolei pod stadion Skawy, śladem rozebranej w latach 1988-1992 odcinka linii nr 103 Wadowice-Skawce.

Nowa ścieżka jet od niej sporo szersza, posiada dobrze ubitą nawierzchnię żwirową a także zabezpieczone jest betonem i kamieniami krawędzie. Prace przy jej budowie zajęły kilka tygodni. Kosztowała gminę Wadowice  146 tysięcy złotych i chyba są to dobrze wydane pieniądze: malownicza i płaska trasa cieszy się już sporym zainteresowaniem zarówno tych jeżdżących na rowerach jak i pieszych.

Jak to za czasów burmistrza Mateusza Klinowskiego bywa, wzdłuż trasy nie zabrakło trzech ławek z palet na których można wypocząć podziwiając nurt Skawy, jak i znajdujących się przy nich koszy.

Nowa ścieżka razem ze starą a także z utworzonymi utwardzonymi ciągami wzdłuż Choczenki i Dąbrówki, razem z istniejącymi drogami, tworzy już całkiem sporą i ciekawą sieć dla rowerzystów, tym bardziej, że włodarz Wadowic zapowiada wkrótce przetargi na wykonanie ścieżko rowerowej wzdłuż wadowickiej obwodnicy a w planach są również trasy do Ponikwi, Kleczy, osiedla Patria i Drapówki w Choczni.

A wam jak się podoba nowa ścieżka?

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Hobby:

Zuchy jak rycerze! Tak się bawiły na biwaku w Zalesiu

Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty "Upcykling czyli ekoszycie"

Boso na Babią Górę ze zbiórką pieniędzy. Tak andrychowianin wspiera chorego Oliwiera

Powstały ciekawe edukacyjne gry terenowe o Wadowicach i Andrychowie

Powstaje skatepark w Kalwarii. Gmina przekazała plac budowy