Społeczna Straż Rybacka z Bielskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego, wzięła się za łowisk
Drukuj
Straż Rybacka wzięła się za Zbiornik Świnna Poręba

Społeczna Straż Rybacka z Bielskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego, wzięła się za łowisko na Zbiorniku Świnna Poręba. Pouczono kilku wędkarzy, a także  w stosunku do jednego policjanci skierowali wniosek do sądu.

Jak już informowaliśmy, w lutym tego roku, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (od 1 stycznia 2018 roku zarządca Jeziora Mucharskiego), opublikowało regulamin amatorskiego połowu ryb w Zbiorniku Świnna Poręba.

Jak się okazuje  i na co zwracają też inni uwagę, nad zbiornikiem panuje niestety wędkarska samowolka.

Wiele osób nie stosuje się do regulaminu, a ponadto ich zachowanie jest niestosowne. Już od dłuższego czasu można zauważyć, że co niektórzy zabierają szczupaka w dużych ilościach, a na dodatek niewymiarowego (zakaz połowu szczupaka obowiązywał do 31.05). Wiele osób wędkuje bez zezwolenia, nie zna regulaminu, ryby są przechowywane w siatkach w karygodny sposób, a na dodatek ten bałagan, który zostaje nad wodą... Nie mówię tutaj oczywiście o wszystkich wędkarzach, bo jest wiele osób, których zachowanie jest godne naśladowania! Powinniśmy dbać o nasze wspólne dobro, bo za rok lub dwa będziemy narzekać, że nie ma ryb... Nie będzie, jeśli nie będziemy o nie dbać! – poinformowała niedawno Paulina Wicher, administrator i twórca fantastycznego profilu na Facebooku "Tajemnice Dna Zbiornika Świnna Poręba"

Sprawę w swoje ręce wzięła Społeczna Straż Rybacka z okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego Bielsko-Biała (który ma porozumienie z Wodami Polskimi na użytkowanie zbiornika za niższą opłatą, w zamian za pilnowanie na nim wędkarskiego porządku. Wzięła się ona za kontrole wędkarzy i jak się okazuje, skontrolowała ona sporo osób, dała kilka pouczeń, zaś w stosunku do jednego wędkarza skierowano wniosek o ukaranie do sądu o czym zadecydowała wezwana na miejsce policja.
 (Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Hobby:

Zamkną szlak turystyczny na Leskowiec. W Polanie w Jaszczurowej pojawi się Kartel

Darmowe wejście na andrychowski basen

Dzień otwarty na Lotnisku Zator w Gierałtowiczkach. To gratka dla miłośników lotnictwa!

Bańki przyciągnęły na wadowicki rynek tłumy!

Po raz kolejny na wadowickim rynku Dzień baniek mydlanych!