Społeczna Straż Rybacka z Bielskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego, wzięła się za łowisk
Straż Rybacka wzięła się za Zbiornik Świnna Poręba

Społeczna Straż Rybacka z Bielskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego, wzięła się za łowisko na Zbiorniku Świnna Poręba. Pouczono kilku wędkarzy, a także  w stosunku do jednego policjanci skierowali wniosek do sądu.

Jak już informowaliśmy, w lutym tego roku, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (od 1 stycznia 2018 roku zarządca Jeziora Mucharskiego), opublikowało regulamin amatorskiego połowu ryb w Zbiorniku Świnna Poręba.

Jak się okazuje  i na co zwracają też inni uwagę, nad zbiornikiem panuje niestety wędkarska samowolka.

Wiele osób nie stosuje się do regulaminu, a ponadto ich zachowanie jest niestosowne. Już od dłuższego czasu można zauważyć, że co niektórzy zabierają szczupaka w dużych ilościach, a na dodatek niewymiarowego (zakaz połowu szczupaka obowiązywał do 31.05). Wiele osób wędkuje bez zezwolenia, nie zna regulaminu, ryby są przechowywane w siatkach w karygodny sposób, a na dodatek ten bałagan, który zostaje nad wodą... Nie mówię tutaj oczywiście o wszystkich wędkarzach, bo jest wiele osób, których zachowanie jest godne naśladowania! Powinniśmy dbać o nasze wspólne dobro, bo za rok lub dwa będziemy narzekać, że nie ma ryb... Nie będzie, jeśli nie będziemy o nie dbać! – poinformowała niedawno Paulina Wicher, administrator i twórca fantastycznego profilu na Facebooku "Tajemnice Dna Zbiornika Świnna Poręba"

Sprawę w swoje ręce wzięła Społeczna Straż Rybacka z okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego Bielsko-Biała (który ma porozumienie z Wodami Polskimi na użytkowanie zbiornika za niższą opłatą, w zamian za pilnowanie na nim wędkarskiego porządku. Wzięła się ona za kontrole wędkarzy i jak się okazuje, skontrolowała ona sporo osób, dała kilka pouczeń, zaś w stosunku do jednego wędkarza skierowano wniosek o ukaranie do sądu o czym zadecydowała wezwana na miejsce policja.
 (Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+7 #1 ronin 2018-06-11 15:34
Co policja była wezwana na teren budowy do jednego wedkarza??? A gdzie jest Policja kiedy szaleńcy buszuja po jeziorze na skuterach,a gdzie jest policja kiedy ktoś pływa kajakami po terenie budowy??? A gdzie jest policja jak ludzie sa na terenie budowy, bez zezwolenia??? A jednym słowem to wszystko jest śmiechu warte:-)))
Cytować
+5 #2 dert 2018-06-11 20:05
Smieciarzy i pijaków tepić!! pozostałych szanowac.
Cytować
+5 #3 Marek 2018-06-12 09:30
A co ze Skawa bo poniżej zapory nie ma ryby ani JEDNEJ.BYLEM sprawdziłem ino glony i martwa rzeka.wstyd
Cytować
-2 #4 ppp 2018-06-12 11:40
I znów PZW BB i bedzie tak jak z jeziorem w Międzybrodziu . Tam też już nie ma ryb to teraz następne do wykończenia.
A Skawa poniżej zapory to jak po czarnobylu wygląda. Glon i nic wiecej .
Cytować
+7 #5 XYZ 2018-06-12 12:53
Problem z kłusownikami na zbiorniku jest duży. Bardzo dobrze, że Straż Rybacka się w końcu za nich wzięła. W przypadku kiedy dochodzi do złamania regulaminu przez wędkarza, policja jest wzywana, aby wystawić mandat, pouczyć lub skierować sprawę do sądu. A co do pływania po jeziorze i innych form rekreacji nad zbiornikiem to jest już sprawa innych władz. Straż Rybacka robi to za co jest odpowiedzialna, a Wy jeszcze macie problem! Nic nie robią - problem, coś robią - też problem. Śmiechu warte to jest takie narzekanie. To, że ryb nie będzie to nie jest wina PZW Bielsko Biała, ale pseudo wędkarzy, którzy biorą co popadnie, a później handlują rybami.
A co do Czarnobyla to proponuję troszkę poczytać, bo ryby są tam ogromne, mimo skażenia po wybuchu reaktora.
Cytować
0 #6 Marek 2018-06-13 10:58
A może za zapora zróbcie głębsze koryto rzeki i te głazy na dno to by było super .A potem tą betonową barierę w Jaroszowicach rozwalcie bo z dołu żadna Ryba ni przeplynie
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.