Wygląda na to, że wadowiczanie kochają rowery. Na Placu Jana Pawła II magistrat zorganizował  cało
Ta sobota należała w Wadowicach do rowerzystów!

Wygląda na to, że wadowiczanie kochają rowery. Na Placu Jana Pawła II magistrat zorganizował  całodniowy piknik rowerowy z masą atrakcji dla dzieci i młodzieży. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów!

W sobotę (26.06) na wadowickim rynku już od rana czekały na miłośników jednośladów niespodzianki. Chętnych do wykazania się techniką jazdy nie brakowało przy specjalnie na tę okazję przygotowanym torze wyścigowym. Pumptruck ściągnął do siebie starszych i młodszych rowerzystów, a także chętnych do spróbowania sił w jeździe na hulajnodze, deskorolce, a nawet na rolkach. Sprzęt do jazdy można było wypożyczyć na miejscu zupełnie za darmo, a organizatorzy dbali o bezpieczeństwo zapewniając wszystkim uczestnikom kaski. Instruktorzy prowadzili warsztaty z technik prawidłowej jazdy, nie zabrakło też zawodów, w których starło się kilkadziesiąt osób w różnych kategoriach wiekowych. Najszybsi zawodnicy zostali nagrodzeni, ponieważ jazda na tak przygotowanym torze nie należała do najłatwiejszych.

Podczas trwania imprezy dzieci i młodzież mogła skorzystać z prowadzonych przez konferansjera gier, zabaw i konkursów o tematyce rowerowej, a nad bezpieczeństwem całego wydarzenia czuwała wadowicka Straż Miejska. To właśnie strażnicy miejscy zorganizowali strefę edukacyjną w formie "miasteczka w miniaturze" z warsztatami dla najmłodszych, gdzie w zabawny i przystępny dla dzieci sposób objaśniali zasady ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania na drodze. Dzieci chętnie przebierały się w stroje samochodzików, a ich rodzice włączali się w zabawę jako piesi uczestnicy ruchu. Strażnicy rozdawali również chętnym osobom darmowe tablice rejestracyjne reklamujące Wadowice, które można zamontować na swoim pojeździe.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie na imprezę i wspólnie spędzony czas! Mamy nadzieję, że prócz zapewnienia Wam dobrej zabawy, udało nam się zwiększyć świadomość rowerzystów i przyczynić do wzrostu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dziękujemy również Fundacji Kult za profesjonalnie przygotowane dla nas atrakcje. Do zobaczenia na kolejnej imprezie rowerowej! – informuje Urząd Miejski w Wadowicach.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 turysta 2018-07-19 19:39
A my dziękujemy urzędowi miasta-wadowicz anie i nietylko
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.