Gościem kolejnego spotkania w Klubie Podróżnika "Bez Paszportu" będzie Dominik Wójcik, który opowie
Klub Podróżnika. Dominik Wójcik zabierze nas do Czarnobyla

Gościem kolejnego spotkania w Klubie Podróżnika "Bez Paszportu" będzie Dominik Wójcik, który opowie o swojej podróży do Czarnobylskiej Zony. 32 lata temu doszło tutaj do największej katastrofy w historii energetyki jądrowej.

26 kwietnia 1986 roku w reaktorze jądrowym bloku energetycznego nr 4 elektrowni jądrowej w Czarnobylu, w wyniku przegrzania reaktora doszło do wybuchu wodoru, pożaru oraz rozprzestrzenienia się substancji promieniotwórczych. Była to największa katastrofa w historii energetyki jądrowej i jedna z największych katastrof przemysłowych XX wieku. W wyniku awarii skażeniu promieniotwórczemu uległ obszar od 125 000 do 146 000 km² terenu na pograniczu Białorusi, Ukrainy i Rosji, a wyemitowana z uszkodzonego reaktora chmura radioaktywna rozprzestrzeniła się po całej Europie. W efekcie skażenia ewakuowano i przesiedlono ponad 350 000 osób

Po 32 latach Czarnobyl kojarzy się ludziom z katastrofą i skażeniem. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę, że wokół tej tragedii narosło więcej mitów niż faktów. Prypeć – miasto duchów, to jedynie niewielka część ogromnej, zamkniętej Strefy. Jakie tajemnice skrywa? Jak wyglądają ulice i budynki w opuszczonym mieście? Czy w Czarnobylskiej Zonie można spotkać ludzi?

O tym wszystkim opowie naoczny świadek - Dominik Wójcik, który będzie gościem kolejnego spotkania w Klubie Podróżnika "Bez Paszportu" w czwartek (17.05) o godzinie 18:00 w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury.

Wstęp wolny!


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 bolo 2018-05-17 12:24
Faktycznie jest sie czym szczycić. Ogrom ludzkiej tragedii i cierpienia. Dla mie to nie jest żaden podróżnik. Żenada !
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.