W weekend  prawie 120 zuchów z Namiestnictwa Zuchowego Hufca Ziemi Wadowickiej uczestniczyło w detekty
Super agenci w akcji

W weekend  prawie 120 zuchów z Namiestnictwa Zuchowego Hufca Ziemi Wadowickiej uczestniczyło w detektywistycznym biwaku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Przeciszowie, który przebiegał pod hasłem „XXI Międzynarodowa Gala Super Agentów”.

Na te dwa dni do szkoły przybyły same ważne osobistości ze świata detektywistycznego takie, jak Sherlock Holmes, James Bond, Dipper z Wodogrzmotów Małych, detektyw Rutkowski, Herkules Poirot, detektyw Pozytywka, Agentka o 100 twarzach, Inspektor Gadżet, Różowa Pantera oraz Tajemnicza Spółka w składzie Scooby Doo, Daphne, Velma, Fred, Kudłaty oraz wiele innych.

Tytułowa gala rozpoczęła się piątkowym (27.04) balem, na którym uczestniczy mogli trochę potańczyć, by w końcu poznać nominowanych do Super Agenta 2018. Agentem roku został Scooby Doo! Niestety jednak w momencie wręczenia statuetki okazało się, że Scooby zaginął. Rozpoczęło się wielkie poszukiwanie pieska, jednak zamiast niego zuchy znalazły list, z którego wynikało, że Scooby został porwany, a jego porywacze w zamian za niego zażądali okupu w wysokości 130 Scooby Chrupek i statuetek Super Agenta z ostatnich 10 lat. Jednak pojawiło się pytanie skąd wziąć statuetki i taką ogromną ilość Scooby Chrupek? Na szczęście zuchy zobowiązały się do wykonania replik statuetek, a zaproszeni detektywi zgodzili się podzielić się swoimi zapasami przekąsek.

Nazajutrz zaproszeni detektywi prowadzili warszawy, na których zuchy musiały się wykazać nie lada spostrzegawczością i bystrością umysłu podczas zajęć, na których między innymi poznali kilka szyfrów, musieli rozwiązać wiele nie łatwych zagadek logicznych, czy wyjść z escape room’u. Również prowadzili prawdziwe dochodzenie w miejscu zbrodni, poznali w pełni pracę detektywa w agencji detektywistycznej, szkolili swoją sprawność fizyczną na sali treningowej oraz umiejętność współpracy w grupie. Nie zabrakło również zajęć kulinarnych, które poprowadził sam Kudłaty z Tajemniczej Spółki.  Ciężka praca zuchów podczas zajęć za wynagradzana Scooby Chrupkami, które sumienie zbierali, by potem móc spełnić żądania porywaczy.

Po skończonych zajęciach nastąpiło spotkanie z głównymi antagonistami i wymiana. Udało się uratować Scoobiego, niestety jednak porywacze uciekli zabierając ze sobą smakołyki i statuetki. Ale najważniejsze, że Scooby Doo był cały i zdrowy!

Biwak zakończył się apelem pożegnalnych, który nieoczekiwanie został przerwany przez organizatora gali, Pana Prezesa Henryka Zamachowkiego oraz Freda z Tajemniczej Spółki. Okazało się, że Pan Prezes działając w ukryciu prowadził własne śledztwo, kontrolował przebieg akcji ratunkowe, a co najważniejsze schwytał oprawców Scoobiego oraz odzyskali okup.    Wytłumaczył również, że łotry byli niedoceniani w świecie detektywistycznym i postanowili się zemścić porywając Scoobiego.

Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, gdyż chuligani byli bardzo skruszeni, przeprosili Scoobiego oraz resztę uczestników biwaku za całą sprawę i stwierdzili, że już nie chcą być źli. Zgodziliśmy się i pomóc i wspólnie popracować nad ich zachowaniem.  Na koniec Pan Prezes wręczył Scoobiemu Doo statuetkę Super Agenta 2018, a zuchy i detektywi złożyli mu ogromne gratulacje.
    
Zuchy szczęśliwie wróciły do swoich domów, a hufiec zyskał prawie 120 nowych, wyszkolonych  Super Agentów! 

 

(dh. Adriana Kajdas)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.