Ekipa "Kajaki na Skawie" przy wsparciu przyjaciół po raz kolejny dają dobry przykład: przez kilka god
Kajakarze po raz kolejny będą sprzątać Skawę i Wisłę. Przyłączycie się?

Ekipa "Kajaki na Skawie" przy wsparciu przyjaciół po raz kolejny dają dobry przykład: przez kilka godzin połączą przyjemne z pożytecznym i posprzątają śmieci na brzegach Skawy na odcinku od Wadowic do Woźnik oraz Wisły od Spytkowic do Brzeźnicy. Można się przyłączyć!

Co roku na wiosnę w rowach, lasach i w krzakach w pobliżu Skawy i Wisły odsłania się odsłaniają smutny i przykry widok - tony nielegalnie wyrzucanych odpadów. To prawdziwe utrapienie dla policjantów, strażników miejskich ale też i dla wadowiczan. Oszpecony krajobraz to niestety nic przyjemnego.

Są jednak ludzie, którzy od lat starają się coś z tym robić: w sobotę (21.04) już po raz siódmy  firma Kajaki na Skawie wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Tomickiej i przy wsparciu samorządów organizuje spływ kajakowy połączony z wielkim sprzątaniem Skawy. Od godziny 10:00 do około 13:30 wysprzątają jej brzegi na odcinku od wadowickiej "Wenecji" do Woźnik.

Dzień później, w niedzielę (22.04) kajakarze wysprzątają  z kolei Wisłę na odcinku od Spytkowic do Brzeźnicy. Tu można się zgłosić do I etapu (sprzątanie od promu w Spytkowicach do "starej poczty" w  Brzeźnic, od godziny 10:00 do około 13:30).
 
Ilość miejsc ograniczona ze względu na ilość kajaków, ale można też dołączyć z własnym sprzętem. Zapisy na obie akcji trwają do piątku (20.04) mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 608 093 166.

Akcje mają zachęcić do dbania o środowisko jak największą liczbę osób. Każdy z uczestników może liczyć na worek na śmieci oraz rękawice. Po zakończeniu spływu nastąpi segregacja śmieci, a każdy z uczestników otrzyma ciepły posiłek. Każdy może również liczyć na transport z miejsca zakończenia na miejsce startu.

Portal WadowiceOnline.pl objął wydarzenia patronatem medialnym.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 adolf 2018-04-16 13:36
witanowicach pod mostem gora smieci ,wysypanych z jakiegos dostawczaka,tak ze szykujcie ciezarowe auto na smieci
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.