13 kwietnia, w dzień urodzin wynalazcy Scrabble, Alfreda Buttsa szykuje się wielkie układanie słów n
Na Światowy Dzień Scrabble będzie można układać słowa na wadowickim rynku

13 kwietnia, w dzień urodzin wynalazcy Scrabble, Alfreda Buttsa szykuje się wielkie układanie słów na wadowickim rynku organizowane przez Urząd Miejski w Wadowicach i Młyn Jacka Hotel & SPA. Wpadniecie?

Scrabble to prosta a zarazem wciągająca gra, wymyślona w 1931 roku przez Alfreda Buttsa. Dziś gra w nią cały świat. Sprawdza nie tylko znajomość słówek, ale też spostrzegawczość i umiejętność wykorzystywania nadarzających się okazji. A taka właśnie okazja już wkrótce, jest nią Światowy Dzień Scrabble, który przypada właśnie w dzień urodzin wynalazcy 13 kwietnia. Urząd Miejski w Wadowicach i Młyn Jacka Hotel & SPA na wadowickim rynku organizuje wspólne rozgrywki w Scrabble.

Dla tych co nie wiedzą, zabawa polega na układaniu słów ze wcześniej wylosowanych 7 liter. Wyrazy mogą być kładzione na planszy w dowolnym przypadku, liczbie, nie można układać nazw własnych. Gra toczy się do momentu wyciągnięcia z woreczka wszystkich 100 liter. Podczas kolejnych ruchów na planszy tworzy się charakterystyczna krzyżówka. W warunkach domowych można współgraczy przekonać do istnienia naprawdę wielu słów. Natomiast w grach turniejowych poprawność układanych przez przeciwnika wyrazów pomoże zweryfikować specjalnie do tego celu stworzony słownik elektroniczny, tzw. OSPS (Oficjalny Słownik Polskiego Scrabblisty).  Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwa sędzia. Najbardziej aktywni scrabbliści na turniejach spotykają się nawet kilka razy w miesiącu.

Warto przypomnieć, że to właśnie Młyn Jacka Hotel & SPA zorganizował w ostatnich latach dwa duże turnieje w tą pasjonującą grę. Całodobowy Le Mans oraz I Młyński Turnieju Scrabblowym o Puchar Burmistrza Wadowic.

Zobacz: Przez dwa dni w Młynie rządzili scrabbliści
Zobacz: Dobę przy literkach. W Młynie rozegrano turniej Le Mans

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Ewa 2018-04-05 16:42
o której godzinie można przyjść? Czy będzie to zorganizowane o jakiejś sensownej godzinie popołudniowej czy trzeba brać wolne z pracy?
Cytować
-1 #2 hasz44 2018-04-13 16:44
Nie ważne o której przyjdziesz zagrac z burmistrzm. On i tak nic nie robi i caly czas ma wolne.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.