Żółwie, papugi, waran stepowy, czy węże takie tak boa, pyton czy anakonda: takie egzotyczne zwierzę
Boa, anakonda, waran. W powiecie wadowickim mamy sporo egzotycznych zwierząt

Żółwie, papugi, waran stepowy, czy węże takie tak boa, pyton czy anakonda: takie egzotyczne zwierzęta posiadają mieszkańcy powiatu wadowickiego. W ubiegłym roku przybyło ich aż 47. Przynajmniej tych zgłoszonych do starostwa.

Taka ciekawostka. Jak poinformował starosta wadowicki Bartosz Kaliński, w ubiegłym roku nasz powiat wzbogacił się o 47 nowych, egzotycznych mieszkańców. Przynajmniej tych zgłoszonych

Oprócz żółwi, ptaków z rzędu papugowatych oraz węży takich jak boa, pyton czy anakonda zamieszkał w naszym powiecie również waran stepowy. Waran przyzwyczajony jest do innego klimatu, ale kto wie, może się mu u nas spodoba i będzie się wylegiwał na brzegu Zalew Świnna Poręba, w pobliżu którego mieszka razem ze swoim właścicielem – poinformował starosta.

Warto wiedzieć, że każdy kto chce trzymać takie egzotyczne zwierzę w mieszkaniu czy domu, zaraz po nabyciu okazu musi go wpisać do rejestru Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Podstawą by zgodnie z prawem dopełnić tych formalności, jest poświadczenie źródła pochodzenia. Zwierzę musi przyjść na świat w hodowli i takie zaświadczenie wydaje powiatowy lekarz weterynarii. Jeżeli egzotyczny pupil został nabyty za granicami naszego kraju, jego właściciel musi posiadać zezwolenie na import zwierzęcia.

Listę takich okazów można uzyskać w starostwie.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.