Ponad stu zmotoryzowanych mikołajów w barwnym motocyklowym korowodzie dotarło na wadowicki rynek. Rozd
Ponad stu motomikołajów rozdawało na rynku słodycze

Ponad stu zmotoryzowanych mikołajów w barwnym motocyklowym korowodzie dotarło na wadowicki rynek. Rozdawali najmłodszym słodycze i pozowali ze swoimi pięknymi maszynami do zdjęć. Po raz dziewiąty odbyła się, ciesząca się od lat sporym powodzeniem, akcja Motomikołaje.

Pogoda na szczęście dopisała, nie było śniegu ani deszczu a do tego świeciło słońce. Nic zatem nie stanęło na przeszkodzie, aby w niedzielę (10.12) z inicjatywy motocyklistów z wadowickiego Klubu Motocyklowego "Grey Wolves FG" i Klubu Motocyklowego Strażaków "Riders Of Flames"  po raz dziewiąty odbyła się w naszym powiecie akcja Motomikołaje.  W tym roku motocykliści połączyli siły i dwie połączone kolumny (jedna utworzona pod wadowickim Dworkiem Mikołaja w Wadowicach odwiedziła Świnną Porębę i Mucharz, druga utworzona przy stadionie w Ryczowie  odwiedziła Spytkowice i Bachowice) wjechały o 12:45 na wadowicki rynek.

Motomikołaje dzięki zaprzyjaźnionym firmom i partnerom rozdawali najmłodszym słodycze, prezenty i gadżety. Pozowali również do zdjęć i pokazywali wszystkim zainteresowanym swoje maszyny. Dorośli mieli co oglądać a dzieciaki miały sporo radości, śmiechu i słodyczy. Nie zabrakło też bezpłatnego mini-pociągu, który woził najmłodszych dookoła placu Kościuszki a wszyscy ciekawi tego, jak wygląda strażacki samochód, mogli zwiedzić pojazdy druhów ochotników z OSP Mucharz, OSP Koziniec-Centrum i OSP Frydrychowice.

Dla motocyklistów to zakończenie sezonu a przy okazji pretekst, by zrobić coś dla innych. Takie akcje cieszą, bo nie ma nic przyjemniejszego, niż ludzie ogarnięci jakąś pasją, którzy spontanicznie i bezinteresownie pragną się nią podzielić z innymi, mając w dodatku przy tym sporo frajdy przy okazji łamiąc stereotypy o motocyklowych "dawcach". Motocykliści przyciągnęli na wadowicki rynek ponad tysiąc  osób. O godzinie 13:15 wyruszyli na andrychowski rynek.

Akcję motocyklistów wspierały samorządy Mucharza, Spytkowic i Wadowic, firma WadowiceNET, Mini Zoo Kucyk w Inwałdzie oraz OSP Koziniec-Centrum, OSP Mucharz i OSP Frydrychowice.

Patronem medialnym wydarzenia był portal WadowiceOnline.pl.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-10 #1 Małgorzata 2017-12-11 09:08
Niestety ale stwierdzam kompletny brak sensownego zorganizowania tej akcji .Bałagan,chaos ,grupki"Mikołaj ów" palących papierosy .Nikt nie zajął się tym,aby to spotkanie, głownie dla dzieci miało fajny i zorganizowany przebieg. Gdzieś tam z boku ktoś próbował coś do dzieci przekazać, ale to słabiutko wyszło. Jedynie szum i hałas był odczuwalny. Bez sensu nadawać rozgłos takiemu pseudowydarzeni u. Jakie są odczucia innych ,którzy też tam byli ?
Cytować
+8 #2 jarosław 2017-12-11 09:59
Już się nie mogę doczekać przyszłorocznej edycji. Na 100% Pani Małgorzata stanie na wysokości zadania i zorganizuje piękną akcję na poziomie tak żeby jej samej podobało się najbardziej. Pani Małgorzacie i jej pociechom wszystko się należy ma być tak jak Pani Małgorzata sobie wymyśli. Paczki mają być większe, cukierki słodsze, biegać wszyscy mają koło Pani Małgorzaty. Na bank w przyszłym roku akcja będzie pod hasłem Mikołaj+
Cytować
-8 #3 Małgorzata 2017-12-11 10:48
Pani Małgorzata nie ma pociech Panie Jarosławie.Jest bezstronnym obserwatorem wydarzeń i jest zdania ,że jak coś robić to zrobić dobrze .Niestety nie wystarczy założyć czerwone kubraczki i robić z tego wielkie halo. Troszkę krytycyzmu .Podejmę się chętnie zorganizowania jeżeli okoliczności pozwolą .Pozdrawiam.
Cytować
+4 #4 jarosław 2017-12-11 11:46
Myślę,że Motomikołaje dadzą sobie świetnie radę bez Pani i w przyszłym roku też przyjadą . Moje dzieciaki były zachwycone i będę organizatorów bronił. Nie po to odmrażają sobie du... jadąc w temperaturze trochę poniżej zera żeby doczekać się takich podziękowań.Nik t na rynek za rękę nie ciągnął, nie było łapanki, ani autobusami nie zwozili. Proponuję za rok omijać rynek w tym czasie. Motomikołajom w imieniu swoich dzieciaków serdecznie dziękuję. Było super.
Cytować
+2 #5 Mikolaj 2017-12-11 19:54
Ale w którym miejscu było OSP Mucharz? Predzej urzad gminy Mucharz wspierał impreze
Cytować
0 #6 Mikołaj 2017-12-11 20:12
Na imprezie nie było ani jednego druha z OSP Mucharz jak i samochodu . Nie wiem skąd ta informacja..
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.