Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na wyjątkowe warsztaty "Święt
Świąteczne warsztaty w papieskim muzeum. Warto tam być

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na wyjątkowe warsztaty "Święta z Lolkiem". Uczestnicy podczas zwiedzania dowiedzą się o świątecznych zwyczajach i wykonają ozdoby choinkowe.

Nie da się ukryć, że święta Bożego Narodzenia to czas refleksji, wspomnień i radosnych rodzinnych spotkań.

W związku z tym postanowiliśmy przybliżyć najmłodszym świąteczny klimat domu rodzinnego małego Lolka i wspólnie poznać przedwojenną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. W czasie warsztatów "Święta z Lolkiem", zwiedzając "serce" muzeum, czyli mieszkanie Karola Wojtyły i jego najbliższych, opowiemy o zwyczajach wigilijnych, wspólnie dowiemy się co stało na świątecznym stole oraz jak mogła wyglądać bożonarodzeniowa choinka w domu przyszłego papieża – informuje nas Magdalena Maślona, specjalista ds. marketingu Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II.

W drugiej części warsztatów uczestnicy własnoręcznie wykonają ozdoby choinkowe.

Zajęcia odbywać się będą od 11 do 22 grudnia w godzinach od 9:00 do 14:30. Koszt warsztatów wynosi 10 złotych od osoby.

Muzeum przygotowało również świąteczną ofertę dla dzieci i rodziców. 17 grudnia  o godzinie 16:00 organizatorzy zachęcają do udziału w rodzinnych warsztatach tworzenia ozdób choinkowych. Pod okiem doświadczonego instruktora powstaną papierowe łańcuchy, choinki i gwiazdy. Najpiękniejsze z nich przyozdobią muzealne drzewko, które stanie w salonie Wojtyłów. Wstęp na rodzinne warsztaty jest bezpłatny.  

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na wszystkie warsztaty, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Rezerwacja warsztatów dla szkół: 33 823 35 65 lub 33 823 26 62, rezerwacja warsztatów rodzinnych: 33 823 35 55.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.