Przykra sytuacja. Dwie wadowiczanki zostały okradzione w jednym ze schronisk w Beskidach. Złodziej ukra
W schronisku skradziono im buty. Wracały z gór... w trampkach

Przykra sytuacja. Dwie wadowiczanki zostały okradzione w jednym ze schronisk w Beskidach. Złodziej ukradł im drogie górskie buty. Wracały.. w trampkach.

Wydawałoby się, że etos turystyczny z romantycznymi wędrówkami po szlakach, noclegach w górach w podobnym towarzystwie, z którym dzielimy się jedzeniem, piciem czy innymi rzeczami, wyklucza takie przypadki. Jak się okazuje, niestety nie... W Beskidach grasuje złodziej (lub złodzieje...) butów. Dwie wadowiczanki spotkała ostatnio taka właśnie przykra historia.

W weekend w schronisku na Starych Wierchach skradziono mi i koleżance obuwie, pozostawione w korytarzu na półkach. Pilnujcie swoich butów, nie pozostawiajcie ich w miejscach ogólnodostępnych – informuje załamana turystka.

Z gór razem z koleżanką wracały... w trampkach. Średnia przyjemność, przy kilkunastocentymetrowym mokrym śniegu,  biorąc też pod uwagę, że górskie dobre obuwie kosztuje słono. Obie wydały na nie prawie 2,5 tysiąca złotych.

Jak się okazuje, w ostatnim czasie to niestety częste przypadki, bo na grupach turystycznych na Facebooku skupiających wędrowców z naszego regionu, takich informacji pojawiło się ostatnio sporo. Właściciele schronisk o kradzieżach poinformowali policję.  Złodzieja lub złodziei ciężko jednak będzie znaleźć. Poszkodowani właściciele śledzą portale aukcyjne w nadziei, że ich skradzione obuwie wypłynie, bo złodzieje raczej nie kradną ich dla siebie.

Uczulamy więc, aby podczas wędrówek na szlaku i noclegu w schroniskach mieć oko na swoje buty... Na portalach aukcyjnych warto też uważać na podejrzanie tanie okazje...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-37 #1 bezprzebaczenia 2017-12-01 19:15
Prawdziwy turysta górski sypia w butach.
Lans drogich butów tym razem się nie udał.
Cytować
+30 #2 driver 2017-12-01 19:18
Grrrrrr obie ręce uciąć przy samej d....e
Cytować
+39 #3 Maniek 2017-12-01 19:29
Cytuję bezprzebaczenia:
Prawdziwy turysta górski sypia w butach.
Lans drogich butów tym razem się nie udał.


Lecz się. Mam nadzieję, że sam kiedyś bedziesz wracał na bosaka ze schroniska...
Cytować
-5 #4 drwal 2017-12-02 11:09
ja tam chowam buty pod poduszke ,a siekiera obok lozka,a co
Cytować
-1 #5 janek 2017-12-02 11:22
A od kiedy to schronisko na Starych Wierchach leży w Beskidach?
Cytować
+9 #6 Turysta 2017-12-02 15:30
Współczuje Wam górskie koleżanki ;/
Cytować
+9 #7 do janka 2017-12-02 15:39
A gdzie niby leży w Himalajach? Gorce to cześć Beskidów Zachodnich.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.