National Geographic Traveler zawitał w okolice Beskidu Małego i sfotografował m.in. Leskowiec, Rzyki,
National Geographic Traveler pokazał film z wizyty w naszej okolicy

National Geographic Traveler zawitał w okolice Beskidu Małego i sfotografował m.in. Leskowiec, Rzyki, wadowicki rynek i bazylikę czy Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia w Inwałdzie.  Powstał też ośmiominutowy film. Zobaczcie!

National Geographic to amerykańskie czasopismo wydawane od 1888 roku. Zawiera ono artykuły o tematyce krajobrazowej, kulturalnej i historycznej. Cechuje go doskonała jakość fotografii. Pierwszy numer polskiej wersji magazynu ukazał się w 1999 roku. Z kolei National Geographic Traveler zaczął ukazywać się w 1984 i został poświęcony podróżom. W Polsce magazyn ukazuje się co miesiąc od 2005 roku. Redaktor naczelną gazety jest znana podróżniczka Martyna Wojciechowska.

Jak już informowaliśmy, magazyn National Geographic Traveler zawitał ostatnio do Beskidu Małego. Sfotografowano naszą okolicę i zachęcają do jej zwiedzenia. Na 23 fotografiach możemy zobaczyć m.in. Wieprzówkę, Przełęcz Kocierz, panoramę z wyciągu krzesełkowego Czarnego Gronia, schronisko na Leskowcu, wadowicki rynek i bazylikę a także Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, Ośrodek Czarny Groń w Rzykach, Pałac Bobrowskich w Andrychowie, Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia w Inwałdzie czy Leskowiec.

Po kilku dniach na YouTube opublikowano też film z wizyty. Zobaczcie jak wyszło:

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Ondraszek 2017-11-14 19:28
Ładne okolice, piękne widoki. Szkoda,że w tym biegu ominięty został Dworek Zegadłowicza w Gorzeniu Górnym, z pamiątkami po piewcy Beskidów i unikatowymi zbiorami malarstwa i rzeźby. Myślę, że o jego istnieniu wiedział tylko P.Zieliński, a młodzi - chyba nie.
Muszę zaprosić tam Panią Martynę,,,,
Cytować
-1 #2 Zofia 2017-11-15 05:12
Dworek Zegadłowicza jest własnością prywatną i jest w opłakanym stanie... Przecież to nawet wstyd pokazywać
Cytować
+1 #3 Rafał 2017-11-15 14:24
Martyna Wojciechowska nie jest już naczelną NG.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.