Już po raz siedemnasty na andrychowskim cmentarzu odbyła się zbiórka pieniędzy na renowacje zabytkow
Po raz siedemnasty taka kwesta

Już po raz siedemnasty na andrychowskim cmentarzu odbyła się zbiórka pieniędzy na renowacje zabytkowych nagrobków organizowana przez Towarzystwo Miłośników Andrychowa oraz Hufiec Andrychowskich harcerzy. Zebrano  około 15 tysięcy złotych.

Jak co roku w Wszystkich Świętych na andrychowskim cmentarzu odbyła się zbiórka pieniędzy na renowacje zabytkowych nagrobków. Po raz siedemnasty Towarzystwo Miłośników Andrychowa oraz Hufiec Andrychowskich harcerzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy na cmentarzu. Przedstawiciele Związku Strzeleckiego kwestowali także na  ekshumacje żołnierzy.  

W środę (1.11) przez cały dzień osoby odwiedzające groby swoich bliskich, mogły wesprzeć kwestę poprzez wrzucenie symbolicznej kwoty do którejś z puszek. Ze wstępnych podliczeń wynika, że zebrano około 15 tysięcy złotych i 50 pensów.  

Pieniądze zostaną przeznaczone na renowację zapomnianych grobów, postaci, które wywarły znaczący wpływ na rozwój Andrychowa  a także nagrobki zasługujące na uwagę ze względu na szczególne walory historyczne czy estetyczne. Prac porządkowych oraz konserwacyjnych dokonują uczniowie andrychowskich szkół średnich.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.