23 września ponad 200 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Gminy Wadowice wzięło udział w
Odbył się IV Rajd Turystyczny na Groń Jana Pawła II

23 września ponad 200 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Gminy Wadowice wzięło udział w IV Rajdzie turystycznym na Groń Jana Pawła II.

Impreza organizowana jest od czterech lat przez Informację Turystyczną działającą w ramach Wadowickiego Centrum Kultury. Ma ona na celu wzbudzić w młodym pokoleniu zainteresowanie przyrodą, krajobrazem swojej małej ojczyzny oraz zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu. Projekt „Rajd turystyczny na Groń Jana Pawła II dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych Gminy Wadowice” realizowany jest dzięki wsparciu finansowym Gminy Wadowice.

Uczestnicy rajdu przybyli na Groń wybranym przez siebie szlakiem turystycznym. Pierwsze z zadań które na nich czekało, było odnalezienie ukrytych w plenerze plakietek okolicznościowych, za co szczęśliwy znalazca otrzymał nagrodę – plecak. Zorganizowano również konkurs wiedzy o Beskidzie Małym, w którym uczniowie walczyli o nagrodę dla szkoły. Zwycięski zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach uzyskując 14 na 15 możliwych punktów wygrał gitarę.

Kulminacyjnym momentem radju był konkurs piosenki turystycznej, w którym uczniowie także rywalizowali o nagrodę dla swojej szkoły, do wygrania były trzy mikrofony. I miejsce w tym konkursie zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 z Wadowic, II miejsce Zespół Szkół z Ponikwi, a Zespół Szkół Publicznych z Wysokiej zajął III miejsce.

Każdy chętny uczestnik mógł zaprezentować swój talent w konkursie talentów i wygrać jedną z nagród indywidualnych, a były to: plecak, okulary do pływania, rakietki do badmintona, rakietki do tenisa stołowego czy piłka nożna. Chętnych nie brakowało.

Pogoda dopisała a wspólna zabawa i liczne nagrody spowodowały, iż uczestnikom towarzyszył dobry nastrój i turystyczna przygoda. W przeprowadzeniu imprezy pomogli harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej, którzy zajęli się konferansjerką i przeprowadzeniem gier i zabaw.

Organizatorzy zapraszają za rok na kolejną edycję popularnego i lubianego rajdu.


(MG)
(zdjęcia: Tamara Wiecheć, Mariola Wysogląd)
Strona Wadowickiego Centrum Kultury: www.wck.wadowice.pl
Strona Inforamcji Turystycznej w Wadowicach: www.wck.wadowice.pl/Informacja-turystyczna.15.0.html
Strona Hufca Ziemi Wadowickiej: www.wadowice.zhp.pl


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.