Takich tłumów dawno nie widziano na stacji kolejowej w Wadowicach. Do naszego miasta przyjechał po raz
Takich tłumów dawno nie było na tej stacji kolejowej. Wszystko przez pociąg retro

Takich tłumów dawno nie widziano na stacji kolejowej w Wadowicach. Do naszego miasta przyjechał po raz kolejny pociąg retro, zestawiony z parowozu Ty42-107 z 1946 roku z wagonami z lat 1920 – 1963 typu Bi, Bhixt. Kilkaset osób przyszło tutaj aby podziwiać i przejechać się tą atrakcją.

W niedzielę (1.10) miłośnicy kolei, który nie brakuje w Wadowicach i okolicach a także mieszkańcy i przede wszystkim najmłodsi mieli swoje święto. Na linii kolejowej  nr 117 w ramach trzeciej edycji projektu "Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej" dzięki Nowosądeckiemu Stowarzyszeniu Miłośników Kolei po raz kolejny pojawił się pociąg retro w postaci parowozu Ty42-107 z 1946 roku z wagonami z lat 1920 – 1963 typu Bi, Bhixt pochodzącymi ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.

Skład przyjechał do Wadowic ze stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona. Na stację papieskiego miasta wjechał tendrem do przodu spóźniony kilka minut, ale nikt o to nie miał pretensji. Na peronach powitał go tłum ludzi. Podczas krótkiego postoju nie zabrakło zwiedzania wnętrza lokomotywy, wagonów a także pamiątkowych zdjęć. W tym czasie mechanicy zrobili przegląd i naoliwili niektóre wymagające tego części.

Skład wyruszył do Andrychowa po godzinie 13:00. Tam zatrzymał się na tamtejszej stacji kolejowej. Po godzinie 14:00 wyruszył z powrotem do Wadowic (będzie tu o 14:31) by po godzinie 15:00 odjechać do stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona (będzie tam o 15:29) a potem w drogę powrotną do Chabówki.

Jak dowiedzieliśmy się od obsługi pociągu, w podróż do Andrychowa wyruszyło blisko 400 osób, co świadczy o tym, że pociągi retro wciąż wywołują sentyment i nostalgię...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+7 #1 Oblatywacz. 2017-10-02 10:34
Wreszcie widzieliśmy tłumy na stacji.O czym to świadczy,ludzie tęsknią do tego co było a nie to co jest i to trzeba zapisać w rejestr.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.