Informacja Turystyczna działająca przy Wydziale Obsługi Ruchu Turystycznego Urzędu Miejskiego w Wadow
Trzy ciekawe wydawnictwa turystyczne dla aktywnych

Informacja Turystyczna działająca przy Wydziale Obsługi Ruchu Turystycznego Urzędu Miejskiego w Wadowicach przygotowała trzy nowe wydawnictwa, których tematem przewodnim jest turystyka aktywna: „Z nurtem Skawy”, „Na rowerze” oraz „Z plecakiem w Beskid Mały”.

Publikacje wydano w serii „Wokół Wadowic”. Mają zachęcić mieszkańców i turystów do wypoczynku na łonie natury i do odkrywania nowych, ciekawych miejsc.

Pierwsza z serii „Z nurtem Skawy” opisuje historię rzeki Skawy oraz walory przyrodnicze jej dorzecza, jak i okoliczne stawy czy ryby i ptaki. Zawiera również zwięzły zapis historii budowy Zbiornika w Świnnej Porębie, który stanowi nową atrakcję turystyczną Ziemi Wadowickiej.

W kolejnej broszurze „Na rowerze”, można zapoznać się z propozycjami na organizację wycieczek rowerowych po okolicy. Zaprezentowane trasy rowerowe mają różny stopnień trudności i poprowadzono je w miejscach wartych zobaczenia.

Ostatnie wydawnictwo „Z plecakiem w Beskid Mały” zachęca do wypraw pieszych w pobliskie góry. Również tutaj przedstawiono kilka opcji do wyboru. Mniej lub bardziej wytrwali piechurzy będą mogli wybrać coś dla siebie i podziwiać piękno przyrody w dolinie Skawy.

Publikacje w języku polskim i angielskim można otrzymać bezpłatnie w biurze Informacji Turystycznej w Wadowicach na ulicy Kościelnej 4  lub pobrać ze strony internetowej  wraz z pozostałymi czterema wersjami językowymi (włoski, hiszpański, francuski i niemiecki).

(AS)
(zdjęcie: Urząd Miejski w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.