Jest upalnie a od czasu do czasy pada deszcz: to doskonałe warunki dla grzybów. Kto może i to lubi, ch
Grzybiarze zadowoleni. Trwa sezon na zbieranie

Jest upalnie a od czasu do czasy pada deszcz: to doskonałe warunki dla grzybów. Kto może i to lubi, chodzi na grzybobrania.

Miłośnicy smaków grzybów, a właściwie ich zbierania (co często idzie oczywiście w parze...) mają powody do radości. Pogoda sprzyja, jest upalnie a od czasu do czasu pada deszcz. To doskonały czas dla grzybów. Kto może i to lubi, chodzi je zbierać.

W wadowickich lasach i okolicach można znaleźć borowika szlachetnego, borowika czerwonego, borowika ceglastoporego czy różne odmiany maślaków. Ulubione miejsca grzybiarzy,  to okolice Jaroszowickiej Góry, Choczni, Ponikwi, Kocierza, czy Jaszczurowej, gdzie można spotkać najwięcej zbieraczy. Większość z nich zazdrośnie jednak chroni "swoich terenów" łowów.

Dla wszystkich chcących rozpocząć przygodę z grzybami polecamy towarzystwo doświadczonego grzybiarza: najlepiej zbierania uczyć się "w terenie". Atlas grzybów i ciekawostki można odnaleźć na stronie www.nagrzyby.pl.

Kto lubi grzyby a nie za bardzo ma czasu i ochoty do ich zbierania, może przejść się na wadowicki targ. Tam często można spotkać grzybiarzy-handlarzy. Porcja kurek, "pociech", prawdziwków, czy czerwonych kozaczków to wydatek 5-10 złotych. Można je ususzyć, zamarynować, zrobić z nich zupę, czy dodać do jajecznicy. Tyle, że te kupione podobno już tak nie smakują jak zbierane własnoręcznie...

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-7 #1 Loca 2017-08-29 20:02
Przeciez na tym zdjęciu są same szatany, czy tych ludzi poje....ało
Cytować
+5 #2 ania-ania 2017-08-29 20:38
Cytuję Loca:
Przeciez na tym zdjęciu są same szatany, czy tych ludzi poje....ało

na zdjęciu są kurki (pieprzniki jadalne) i pociechy (borowiki ceglastopore)-b ardzo smaczne, jednak wymagają dłuższego gotowania.
Cytować
-4 #3 Sanepid 2017-08-30 09:31
Obawy kolego Loca są słuszne. Na zdjęciu widac kilka grzybów co do których można mieć powazne podejrzenia, że mogą wywołać problemy zdrowotne dla osoby spożywającej. Jeżeli konsument ma wątpliwości zawsze może przyniesć do stacji sanepidu grzyb w celu zbadania przez wyspecjalizowan ych klasyfikatorów. Dziękuje za uwage
Cytować
-1 #4 Jerzy 2017-08-30 11:28
Znów będzie sporo zatruć i chorych dzieci . Przecież ci co sprzedają na targu nie zdają sobie sprawy że mogą być potencjalnymi mordercami jak trafi się jakiś trujący grzyb ? A kupujący coś takiego to już naprawdę nieodpowiedzial ni ludzie.
Cytować
0 #5 BC 2017-08-30 14:12
Borowik ceglastopory, całkiem dobry grzyb, a nie jakiś "szatan", borowik szatański to wygląda całkowicie inaczej i jest w Polsce bardzo rzadki. Bardziej irytuje to że grzyby z "reklamówki" a nie koszyczka czy wiaderka.
Cytować
+1 #6 sa 2017-08-30 20:12
Tylko ciekaw jestem ile kosztuje to badanie w sanepidzie.Cytuję Sanepid:
Obawy kolego Loca są słuszne. Na zdjęciu widac kilka grzybów co do których można mieć powazne podejrzenia, że mogą wywołać problemy zdrowotne dla osoby spożywającej. Jeżeli konsument ma wątpliwości zawsze może przyniesć do stacji sanepidu grzyb w celu zbadania przez wyspecjalizowanych klasyfikatorów. Dziękuje za uwage
Cytować
0 #7 dd 2017-09-17 17:31
Na zdjęciu mogą być nawet grzyby trujące. Zbierać ktoś może sobie też trujące. Nikt nikogo do niczego nie namawia.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.