W słoneczną sobotę (26.08) Ośrodek Kultury Gminy Tomice im. Wincentego Bałysa w Tomicach zorganizowa
Kajakarstwo kwitnie na Skawie

W słoneczną sobotę (26.08) Ośrodek Kultury Gminy Tomice im. Wincentego Bałysa w Tomicach zorganizował spływ kajakowy z Witanowic do Podolsza. Był znakomitą okazją do poznania walorów turystycznych i przyrodniczych Doliny Karpia a w szczególności Doliny Dolnej Skawy. W te wakacje taka forma wypoczynku cieszy się sporą popularnością.

Udział w wyprawie kajakowej dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Spływ rozpoczął się spod mostu w Witanowicach, gdzie po uprzednim zapoznaniu się z regulaminem spływu oraz zasadami bezpieczeństwa wypłynęło 17 osad (stanowią je dwie osoby).

Jak jest załoga, to musi być i dowódca. W kajaku dowódcą jest osoba siedząca z tyłu. Pod czujnym okiem komandora spływu, którą była Pani Katarzyna Tłomak, uczestnicy podążali wartkim nurtem rzeki. Trasa spływu wiodła krętym korytem rzeki Skawy, przepływającym przez miejscowości: Witanowice, Woźniki, Graboszyce, Grodzisko, Zator i Podolsze. Każdy z zawodników był odpowiednio przygotowany — informują organizatorzy.

Stan wody w Skawie pozwolił na płynne przepłynięcie całego odcinka, z jedyną „przenoską” w Grodzisku na jazie wodnym. Spływ zakończył się w Podolszu przy boisku sportowym, gdzie na każdego z uczestników czekał poczęstunek w postaci grillowanego karpia. Po posiłku i chwili wytchnienia zorganizowano konkurs wiedzy o Dolinie Karpia.

Spływ został zorganizowany w ramach operacji „Tomice z karpiem w tle czyli organizacja cyklu spotkań o charakterze artystyczno – rozrywkowo – promocyjnym” współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

(AS)
(zdjęcia: Urząd Gminy Tomice)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 Gość 2017-08-29 18:03
Świetna inicjatywa - takie formy rozrywki powinny być promowane na Wadowice online w postaci informowania przed, a nie po fakcie, wówczas więcej ludzi miałoby możliwość skorzystania z takich form rekreacji.

Powinien powstać dział informujący o wszystkich zbliżających się formach rozrywek w okolicy np. festyny, spływy, rajdy, konkursy, zloty itp. - Ludzie powinni mieć wówczas świadomość że mogą taka informację zamieścić tutaj.
Cytować
0 #2 Tedi_xx 2017-08-29 21:33
To Skawa Już przez Radoczę nie płynie ?
Cytować
+2 #3 minerwa 2017-08-30 07:17
Popieram.Jesteś my z Wadowic i nigdy nie możemy się na nic załapać ,bo nie ma informacji o takich imprezach
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.