Do Mucharza przyjadą samochody biorące udział w XVIII Międzynarodowym Rajdzie Pojazdów Zabytkowych.
Drukuj
Zabytkowe auta przyjadą do Mucharza

Do Mucharza przyjadą samochody biorące udział w XVIII Międzynarodowym Rajdzie Pojazdów Zabytkowych. Będzie na co popatrzeć!

Już po raz 17. miłośnicy pojazdów zabytkowych spotkają się w Bielanach (gmina Kęty, powiat oświęcimski), aby w swoich zabytkowych samochodach i motocyklach wspólnie przez trzy dni pokonać kilkadziesiąt kilometrów tras Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych pod hasłem "Jak za dawnych lat". Od kilkunastu lat rajd ściąga rzesze uczestników głównie z Polski, Słowacji czy Czech. W rajdzie mogą brać udział załogi na pojazdach zabytkowych o wysokim stopniu oryginalności i wyprodukowane przed 31 grudnia 1976 roku, zachowanych i utrzymanych w warunkach historycznie właściwych jak również pojazdy młodsze o szczególnie charakterystycznych cechach zatwierdzone przez komandora rajdu.

Są to pojazdy reprezentujące praktycznie cała historię motoryzacji, począwszy od pojazdów wyprodukowanych na początku XX wieku po pojazdy które jeszcze 35 lat temu codziennie mogliśmy spotkać na ulicach. Zabytki którymi kiedyś nasi dziadkowie i pradziadkowie jeździli na wyprawy w bliższe i dalsze okolice. Z wieloma z nich wiążą się niezwykłe historie, opowieści, anegdoty, o których właściciele mogą rozprawiać godzinami.

Miłośników starej motoryzacji czeka nie lada atrakcja. W niedzielę (13.08) o godzinie 16:00 podczas III etapu rajdu jego uczestnicy pojawią się w Mucharzu. Będzie więc okazja zobaczyć motoryzacyjne perełki podczas postoju, który potrwa kilkadziesiąt minut. Potem rajdowcy wrócą do swojej bazy w Hotelu Przystań nad Sołą. Po godzinie 18:00 przejadą również przez Wadowice, ale niestety bez postoju.

    

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Hobby:

Kilkuset motocyklistów pielgrzymowało z Wadowic do Kalwarii

Po raz jedenasty pielgrzymka motocyklistów do kalwaryjskiego sanktuarium

Zuchy jak rycerze! Tak się bawiły na biwaku w Zalesiu

Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty "Upcykling czyli ekoszycie"

Boso na Babią Górę ze zbiórką pieniędzy. Tak andrychowianin wspiera chorego Oliwiera