Prorektor krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego, dr hab. prof. UP Katarzyna Potyrała wręczyła dyplo
Są jeszcze wolne miejsca na Wadowicki Uniwersytet Dzieci

Prorektor krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego, dr hab. prof. UP Katarzyna Potyrała wręczyła dyplomy ukończenia roku na Wadowickim Uniwersytecie Dzieci. Większość studentów chce kontynuować naukę po wakacjach i dlatego pozostało niewiele wolnych miejsc dla dzieci, które chciałyby zacząć przygodę z WUD w październiku.

Wadowicki Uniwersytet Dzieci to jeden z większych projektów Wadowickiego Centrum Kultury, działający od października 2014 roku. Spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i przyciągnął liczbę 130 studentów w roku akademickim 2016/2017. Aż 42 z nich, uczęszczających od początku działalności WUD, składało swoje prace dyplomowe i uzyskało tytuł "Licencjata Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci".  Było to wielkie wydarzenie dla młodych naukowców. W tym uroczystym dniu, autorzy najlepszych prac wybranych przez utytułowanych recenzentów z Uniwersytetu Pedagogicznego, zaprezentowali na scenie swoje dzieła, a równocześnie w holu teatralno – kinowym można było podziwiać prace przestrzenne i artystyczne naszych studentów.

Nowy nabór do Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci uzależniony jest od ilości osób kończących przygodę z uniwersytetem. Zgłoszenia przyjmowane będą od 5 lipca, drogą wyłącznie mailową, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Bardzo istotne jest również zapoznanie się przez rodziców z regulaminem. Opłata za semestr to 90 zł za jedno dziecko, 70 zł za drugie i kolejne dziecko z rodziny. Podobnie jak w roku ubiegłym zorganizowane będą także zajęcia fakultatywne: "Laboratorium Młodego Badacza" – ćwiczenia chemiczno- fizyczne oraz "Miasto przyszłości" - zajęcia architektoniczne. Na te zajęcia można się będzie zapisać od 24 lipca, po zamknięciu zapisów na Wadowicki Uniwersytet Dzieci.  Formularz zgłoszenia, regulamin oraz wszelkie informacje odnośnie opłat, zapisów oraz zajęć fakultatywnych będę dostępne na stronie internetowej www.wck.wadowice.pl.

Uniwersytet Dzieci to przede wszystkim miejsce, w którym najmłodsi, z pomocą wykładowców akademickich, mogą poznawać w dostosowany dla nich sposób, różne dziedziny nauki. Młodzi studenci, oprócz wykładów i ćwiczeń, które odbywają się dwa razy w miesiącu, wyjeżdżają na zajęcia na wyższe uczelnie w tym Uniwersytet Pedagogiczny – patrona WUD , a także biorą udział w zajęciach fakultatywnych oraz nadprogramowych wyjazdach.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.